Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > de Moleonová, Gia
hledat

de Moleonová, Gia

(přesměrováno z: Gia de Moleonová)
Informace o postavě:
Národ:Pozemšťané
Datum narození:1158 NGL
Místo narození:Mars
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1800: Trokan se probouzí
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1992: Nástup nad Thorrimem
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

V roce 1158 NGL na Marsu narozená Gia de Moleonová je až do dislokace Alašanu na Thorrim v DaGlauši velitelkou terranské tajné služby SPL a tak jedna z nejmocnějších osob Ligy Svobodných Pozemšťanů.

Vzhled

De Moleonová byla během celé své kariéry popisovaná jako »šedá myš«, což se připisuje hlavně jejímu přísně konzervativnímu, nenápadnému, bezbarvému způsobu oblékání. Je bledá a její hnědé oči působí na první pohled sympaticky a svůdně, tento dojem ale rychle přejde a nastoupí nádech ledového zděšení. V Mládí je popisována jako dobře vypadající.

V době dislokace Alašanu je už 131 let stará a chodí lehce shrbená. Má trochu prošedivělé vlasy, obočí skoro bílé.

Charakteristika

Gia de Moleonová vede SPL velkou silou, nezajímá se ale o osobní moc a jedná v zájmu Terry respektive v zájmu jí následně svěřených lidí v Alašanu. Určité pověsti naznačují, že nemá prakticky žádný soukromý život, že je asi 24 hodin ve službě a neopouští kancelář ani kvůli spánku.

Svými úspěchy si získala respekt svých spolupracovníků; její chladný zjev ale u ostatních vždy vyvolává určitý odstup. Nikdo jí zřejmě nezná blíž.

Její kancelář se nachází v 98. podzemním patře Věže SPL. Dominuje zde jednoduché zařízení a staromódní psací stůl.

Historie

Gia de Moleonová se narodila 1158 NGL na Marsu.

Během 1220 až 1229 NGL je vedoucí oddělení pro kontrašpionáž v bezpečnostní agentuře Hanzy a ředitelkou komise, která rozhoduje o osudu BÁZE. Svého rozhodnutí nezešrotovat jí, ale prodat konzorciju, které ji přestaví na kasino, později lituje. Loď se stane anarchistickou zemí nikoho, útočištěm agentů a dobrodruhů.

1240 NGL

V roce 1240 NGL je pověřena vypátráním místa pobytu zmizelých nositelů buněčných aktivátorů. Navzdory prohlídce terranských bytů, pátrání na Gäa a Halutu a mnoholetému sledování Mylese Kantora zjistí jen o něco víc než jméno Camelot. Takřka pod nosem se jí začnou otevírat Camelotské kanceláře.

1262 NGL

V roce 1262 NGL, po dokončení Věž SPL, oficiálně založí SPL. První Pozemšťan Medros Eavan jí jmenuje šéfkou organizace. Ponechá si vlastní starou kancelář. Svůj čočkovitý, velice prostorný kluzák si nechá vylepšit nepřekonatelnou terranskou bezpečnostní technikou.

1289 NGL

V roce 1289 NGL je kvůli selhání Heliotských tvrzí s Věží LSP a celou městskou čtvrtí Alašan přesunuta na planetu Thorrim v DaGlauši. Organizuje operace k průzkumu cizí galaxie. 18. prosince 1289 NGL kolem 18:00 vyhlásí Národ Alašanů, a určí termín 1. února 1290 NGL pro volbu starosty jako hlavy státu.

1290 NGL

Roku 1290 NGL se neprosadí při volbě starosty Alašanu proti Stendalu Navajovi, bývalému agentu SPL, který před dvěma lety odešel na protest proti její politice do důchodu. Navajo je proti rychlému návratu do Mléčné dráhy a dokáže spíše než chladná Gia oslovit voliče. Od této chvíle vede každodenní chod planety, zejména kontakt s Thorrimany; de Moleonová se nadále zabývá zkoumáním galaxie a obchodem, s cílem vybudovat malou kosmickou flotilu.

1291 NGL

V roce 1291 NGL opustí pět superinteligencí, které společně s ID tvoří Thoregon, planetu Thorrim a promění přitom vnější pás asteroidů sluneční soustavy v malou flotilu kosmických lodí a kosmických stanic. Takto vybaven, začíná Alašan pod velením de Moleonové rozšiřovat svůj vliv.

1303 NGL

Když se v roce 1303 NGL objeví možnost vrátit se s ZEUTEM a ŠIMBAOU do Mléčné dráhy, rozhodne se Gia de Moleonová zůstat v DaGlauši a doporučí Alašanům, aby zde zůstali také. Po založení Tampa-Zophengorn se stává poradní ředitelkou v Kruhu Zophengornu.