Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Stendal Navajo
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:muž v cylindru
Rok narození:1145 NGL
Místo narození:Země
Národ:Terranci, později národ Alašan
Tituly:starosta národa Alašan

Stendal Navajo byl Terranec a v roce 1290 NGL první starosta národa Alašan.

Vzhled

Poloviční albín s oblibou nosil černý frak a cylindr. Právě netypická pokrývka hlavu mu vynesla přezdívku „muž v cylindru“.

Charakter

Byl to poněkud nekonvenční člověk.

Dějiny

Stendal Navajo se narodil roku 1145 NGL na Teře.

V roce 1287 NGL vystoupil z SPL, kde dosud působil, protože nesouhlasil s politikou Gii de Moleonová. Nemohl se smířit zejména s ututláním aféry Tryop.

Dne 4. prosince 1289 NGL byl Stendal Navajo při selhání Heliotské tvrze Nonggů s Alašanem, městskou čtvrtí Terranie, v níž stála Věž SPL, přesunut na planetu Thorrim v galaxii DaGlauš.

Po vyhasnutí faktorové parní bariéry a odražení útoku Džerrů získal Navajo 1. února 1290 NGL ve volbách post starosty Alašanu. Jeho jedinou vážnou protikandidátkou byla Clodia Zuintová. Novopečený starosta vzápětí jmenoval Giu de Moleonovou ministryní bezpečnosti nově vytvořeného státu národa Alašan. V budoucnu uzavřel Stendal Navajo pakt s králem Thorrimanů, Cornem Markée. Na základě paktu se rozvinula úzká spolupráce obyvatel Thorrimu a nedobrovolných terranských exulantů.

Když v roce 1303 NGL opustily národ Alašan a DaGlauš poslední dvě dálkové lodi, Stendal Navajo se rozhodl, že zůstane v Alašanu.

Zdroje

PR 1912, PR 1913, PR 1945, PR 1971, PR 1992, PR 2048

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Stendal Navajo« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)