Nonggové

Nonggové
Nonggové
© VPM kg.

Nonggové jsou vysocí 200 až 230 cm. Jsou dvojpohlavní, ale sexuální znaky nejsou na nahém těle vidět. Dožívají se až 280 let. Jejich humanoidní postavy vypadají křehce a vyzáble. Trup bývá často silný asi jako lidská pěst, pod ním je skoro robotsky zkonstruovaný, 30 cm široký kloub stehenní s vystupujícími klouby. Ramena mají široká 40 cm, paže a nohy mají zhruba lidské proporce a dají se snadno obejmout dvěma lidskými prsty. Pouze klouby jsou dvojnásobně silné. V šestiprstých a velice pohyblivých rukou mají překvapivou sílu. Hlavu mají rovněž dlouhou a úzkou. Nemají viditelný nos, dýchají ústy s úzkými rty, ale jen třikrát za minutu v rychlých nádeších a výdeších. Pár většinou hnědých kulatých očí leží v hlubokých důlcích. Velice výrazný je často jen 10 cm široký, ale až 30 cm dlouhý obličej. To je způsobeno množstvím svalů pod kůží, které mu dodávají výraznou, ale i velice podivnou mimiku. Roztažení úst znamená údiv, svraštění tváří vzrušení, a když se kožní partie nad ústy třepetá, pak se Nonggo zlobí.

Nonggové jsou přátelští, rozvážní a ohleduplní. Hovoří mezi sebou takzvaným nodem (Nod), což je jazyk s mnoha znělými souhláskami, a mumlavě, takže jim Pozemšťané jen stěží rozumějí. Ovládají však i standardní goo, interkosmo a jiné jazyky.

Nonggové, kteří se zaobírají především komunikací, chodí oblečeni. Nonggové, kteří se zabývají především vědeckým myšlením a plánováním, zase nazí.

Aktuální data:
26.10.2021
1566 před NGL
1. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459513.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!