Šaogenská říše nebes

z Databáze Multiversa
Astronomická data:
Katalogové číslo:NGC 5585
Jiná jména:Šaogen
Vzdálenost k Mléčné dráze:19 milionů LY
Typ:eliptická spirální galaxie typu SAB(s)d
Hmotnost:300 miliard sluncí
Průměr:80 000 LY
Důležité národy:
Baolin-Nda, Craahzzové, Cryssaddi, Tanitové, Tessmové, Toggové, Mnichové, Fothokové, Džeduini, Mourmalové, Caligurové
Šaogenská říše nebes
Šaogenská říše nebes
© NASA

Galaxie Šaogenská říše nebes je od nonžské soustavy Teuller vzdálena asi 5,5 milionů světelných let. Průměr této eliptické galaxie činí necelých 80 000 světelných let.

Na periferii se nacházejí kontaktní body KONNEX B a KONNEX C, kde Perry Rhodan v říjnu 1289 NGL doufá, že najde Baolin-Nday. Jedná se o kovové desky o průměru 22 km a síle 80 cm. Zaměřit je lze jen z bezprostřední blízkostí. Na deskách stojí několik hal, ale ty jsou opuštěny.

Jedním z nejvyvinutějších národů této galaxie jsou humanoidní Mnichové.

Dále tu žije dost insektoidních druhů, jež pocházejí z Tessmů, jako třeba Fothokové. Jednonozí Caligurové jsou považováni za inženýry Šaogenské říše nebes a Džeduini jsou zase spíše tajuplní, záhadní.

Většina národů si nesmírně vání duchovního pastýře z Wolkenortu v soustavě Wolk, neboť je to čelná osobnost v šaogském kultu Šaogenského hvězdného svitu. Šaogenský hvězdný svit prosvěcuje všechny obyvatele galaxie každých 70 hodin. Za úřadu duchovního pastýře Sedmihláska v roce 1227 NGL vyhasne a tím se vyostří boj mezi Mnichy a stoupenci Traalu, žijícími na periferii galaxie. Kromě tohoto střetu vládne v Šaogenské říše nebes mír.

Převládajícím jazykem galaxie je hvězdný idiom, skládající se z množství dlouhých samohlásek a Pozemšťané ho po hypnoškolení bez problémů zvládají