KONNEX B

z Databáze Multiversa
KONNEX B
KONNEX B
© VPM kg.

Pojem KONNEX B označoval souřadnice těsně vně galaxie Šaogenská říše nebes. Na tomto místě se nacházel kulovitý prostor o průměru 0,11 světelných let (~ 40 světelných dnů), do něhož se nedalo nahlédnout žádnými zaměřovači. Na jiném místě v této galaxii existovaly dvě podobné oblasti – KONNEX A a KONNEX C. Druhý jmenovaný je od KONNEXU B vzdálen 4000 LY.

Technické detaily

Uvnitř prostorové koule se vznášela kulatá plošina o průměru 22 km a tloušťce 80 cm. Na horní straně platformy stála budova. Jelikož kamufláž fungovala i poté, co bylo zařízení plošiny vyřazeno z provozu, dá se předpokládat, že byl v okolí KONNEXU B zmanipulován normální prostor i hyperprostor.

Dějiny

Na KONNEXU B předávali Baolin-Nda Nonggům produkty své vysoce vyspělé technologie. V roce 1189 NGL kupříkladu dodali na KONNEXU B nebo C Heliotské tvrze.

KONNEX B byl vyklizen a nedemontovatelné stroje zničil autodestrukční impulz. Když do oblasti v říjnu 1289 NGL dorazila expedice KAURRANGU pod velením Perryho Rhodana, nenašla na plošině žádné použitelné vybavení.

Zdroj

PR 1890