KONNEX A

Jako KONNEX A je označováno místo, kde Baolin-Nda kontaktovali národy, žijící v nižší úrovni univerza. Není známo, zda byl někdy KONNEX A skutečně použit. Pro zásobování Nonggů vyspělou technikou Baolin-Nda byly využívány výhradně další dvě stanice – KONNEX B a KONNEX C.

Přehled

Souřadnice KONNEXU A označují prázdnou oblast o průměru deseti miliónů kilometrů, nacházející se na orbitu kolem slunce GK 876 v periferii galaxie Šaogenská říše nebes. V tomto dokonalém, zaměřovači absolutně neprostupném krycím poli se skrývá planeta, která nese jméno svého slunce.

Pod jižním pólem džunglí pokrytého světa se rozkládá podzemní základna. Vstoupit se do ní dá antigravovou šachtou, sahající do desetikilometrové hlubiny. Vstup lze vypátrat jen pro jeho teplotu, která je poněkud nižší než v okolí. Šachta ústí do haly o průměru 300 a výšce 20 metrů. Zdi sálu pokrývají četné agregáty. Mezerami mezi stroji lze projít k tunelům, vedoucím ke zbytku zařízení. Celá podzemní stanice pak zahrnuje celou řadu kaveren, sahajících až do 14 km hloubky, přičemž všechny prostory jsou hvězdicovitě rozesety okolo hlavního sálu a jsou s ním spojeny přístupovými koridory.

Dvanáct kilometrů pod povrchem byla vybudována kruhová hala, v níž stojí kulovitý agregát, jehož povrch je poset pravoúhlými otvory. Jde o takzvaný zdroj síly. V centrále zařízení je kruhová klávesnice s různobarevnými klávesami. Z ní je možno aktivovat gigantický transmiter, vedoucí do spodní části standardní brány Baolinské delty.

Dějiny

Planetu GK 876 umístili na orbitu kolem červeného trpasličího slunce Baolin-Nda. Zahalili ji do maskovacího pole a pod jejím jižním pólem vystavěli základnu. Není známo, kdy se to stalo, pravděpodobně ale nejpozději 10 000 let před Kristem.

Mnohem později objevil ukrytý svět Traal a pro jeho neviditelnost z něho učinil svůj hlavní stan. Baolinské základny si však nikdo nevšiml.

KONNEX A byl použit teprve v listopadu 1289 NGL, když Perry Rhodan aktivoval transmiter a s lodí KAURRANG pronikl do Baolinského deltaprostoru.

Zdroj

PR 1895

V tomto článku je použit překlad textu z článku »KONNEX A« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
2.12.2021
1566 před NGL
32. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459550.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!