Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Ostatní místa > KORIDOR ŘÁDU
hledat

KORIDOR ŘÁDU

KORIDOR ŘÁDU je síť hyperkoridorů a uzlů udržovaných v otevřeném stavu ZÁKONOdárci. Začíná v INTAZU, hyperkokonu vytvořeném Sekundimy z pověření ELEDAIN, a prochází celým Tare-Šarmem.

Struktura

INTAZO se nachází v kulové hvězdokupě Aquon-Gorissa v halo Tare-Šarmu. Protože Aquon-Gorissa leží mimo hraniční val, lze jako vstupní cestu přes tento val použít KORIDOR ŘÁDU.

Do BRANKY koridoru se lze dostat pouze přes INTAZO.

Kosočtvercovou BRANKU do KORIDORU ŘÁDU drží otevřenou čtyři ZÁKONOdárci. Je to odrazový můstek pro výpravu ZÁKONA, která má prostřednictvím KORIDORU ŘÁDU vletět do negasféry. Pouze dva ZÁKONOdárci jsou umístěni u ústí KORIDORU uvnitř Tare-Šarmu. Ti mohou vytvářet "větve" KORIDORU na libovolném místě v rámci galaxie.

ZÁKONOdárci vytvářejí ve vnějších oblastech Tare-Šarmu jakýsi okruh, v němž se nachází osm hyperuzlů o průměru přibližně 650 000 kilometrů. Další ZÁKONOdárci dláždí cestu do centrální oblasti galaxie.

Uvnitř KORIDORU nepůsobí vibrapsí. ZÁKONOdárci vytváří takové podmínky, jaké platí pod vlivem Morálního kódu. Proto mohou konvenční vesmírné lodě bez problémů používat KORIDOR jako dopravní cestu.

Dějiny

Přibližně 20 milionů let před naším letopočtem bylo INTAZO sídlem superinteligence ELEDAIN. Když byly vystavěny hraniční valy kolem Tare-Šarmu, nechali si v nich ELEDAIN a Sekundimové volnou mezeru. Po ELEDAININĚ smrti přeměnil ARCHETIM INTAZO na předmostí a tábor vojsk sil Řádu.

Terminální kolona znala polohu předmostí, ale nemohla se k němu dostat, protože Sekundimové střežili vchod. Ani BRANKU nemohly využívat neautorizované lodě, protože ZÁKONOdárci by je při průletu rozmetali v hyperprostoru.

JULES VERNE získal první informace o Aquon-Gorisse a KORIDORU ŘÁDU z paměťového krystalu, který Kečua nalezl ve vraku traitanku. Loď se vydala na cestu do Aquon-Gorissy a nakonec s pomocí Sekundimů dosáhla INTAZA.

Krátce před finální bitvou se v KORIDORU ŘÁDU shromáždily všechny flotily ARCHETIMU, které předtím sídlily v INTAZU, a kontingenty posledních svobodných národů Tare-Šarmu. Dorazila sem také LAOMARKA a akční tělo superinteligence. ARCHETIM použil KORIDOR k přímému útoku na hyperfyzikální centrum protonegasféry (černou díru Margin-Chrilox).

Zdroje

PR 2420, PR 2422, PR 2425, PR 2428, PR 2432, PR 2445, PR 2446

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »KORRIDOR DER ORDNUNG#Aufbau« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)