Fothokové

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Šaogenská říše nebes
Domovská planeta:Fotho

Fothokové jsou inteligentní národ z galaxie Šaogenská říše nebes. Vyvinuli se z národa Tessmů a po celé galaxii se na ně dá narazit jako na pracovní síly.

Vzhled

Fothokové jsou vysocí asi 1 metr, insektoidní a chodí vzpřímeně. Krunýř mají pokrytý zelenočerným žilkováním, stejně tak šest chapadel a obě nohy. Fothokové mají pár fasetových očí o průměru 10 cm, jež jsou v obličeji posazeny vedle sebe, tedy nikoli po stranách hlavy. V ustavičně otevřených ústech je vidět věčně se pohybující rozeklaný jazyk, ale žádné zuby. Ruce Fothoků jsou z pružného chitinu a velice ostré. Mohou je při boji zblízka použít jako nebezpečnou zbraň.

Charakteristika

Ačkoliv jsou od přírody spíše mírumilovní, stali se z nich převážně pragmatici. Žijí v hnízdech z rozmělněného odpadu, do nichž snášejí až šest vajec. Dokud mají dostatek potravy, nejsou příliš iniciativní. Proto jsou ceněni jako levná a zručná pracovní síla po celé Šaogenské říši nebes.

Historie

Z přeživších kolonistů národa Tessmů vznikly insektoidní národy, které dnes osídlily celou Šaogenskou říši nebes. Mezi ně se počítají i Fothokové, kteří pravděpodobně vznikli na planetě Fotho na západním okraji galaxie. Dodnes se tam dají najít pozůstatky pokročilé civilizace. Planeta sama je dnes už skoro neobydlená.

Ve 13. století NGL je možné na ně narazit téměř na každé obydlené planetě, kde pracují jako levní dělníci.

Vyvinuli techniku kosmických letů a vlastní několik devadesátimetrových čočkovitých lodí, ale nejsou na technické úrovni zbytku galaxie. Většina Fothoků cestuje s ostatními národy jako pasažéři nebo dělníci.

Fothok Fleissnergg byl vyzvědačem Šaogenských Vnějších strážců. Společně s vyzvědačem Bontereiggem vedli atentát na Houcho Maulla, vůdce Traalů.