Nanokolona

Nanokolony jsou vynálezen Baolin-Ndaů.

Dílo vědce Lowtovna (pocházejícího z Baolin - Ndaů), geniálně spojující mikrotechniku a mikrobiologii. Jedna nanokolona se skládala ze 200 000 mikrominiaturizovaných akčních jednotek. Průměrná jednotka měřila osm až deset nanometrů a měla podle potřeby tvar koule nebo vlákna. Každá částice patřící k akční jednotce byla propracovaná až na subatomovou úroveň.

Dokonale propojená nanokolona dosahovala výkonu jednoho počítače. Dokázala přežít v hostitelově těle prakticky neomezeně dlouho. Jedinou známkou, že někdo má v sobě nanokolonu, byly biochemické struktury. Tyto struktury manipulovaly a pozměňovaly dědičné vlohy hostitelského organismu podle potřeb nanokolony; zůstávaly jakési biochemické otisky prstů. Nositel nanokolony mohl žít extrémně dlouho - pokud to bylo v zájmu kolony. Nanokolona takto mohla začít fungovat i po mnoha staletích. Přečkala v jakémsi zimním spánku a pak prováděla programy, které jí byly zadávány speciální kontrolní jednotkou. Kromě toho byla schopná ovlivňovat technická zařízení. Zde byla důležitá míkrotechnická složka. Protože byla nepatrná, dokázala proniknout podle libosti do počítačů, řídicích zařízení a dalších přístrojů.

Ostatním Baolinům se nanokolony nelíbili, považovali je za příliš nebezpečné (ač je Lowtovn ujišťoval, že jsou určeny výhradně do rukou Šestého posla Thoregonu). Nanokolony se ztratili během experimentů a znovu se objevily až za dlouhý čas. V tu dobu však devíti nanokolonami disponovala Šabazza a použila jich proti Koalici Thoregon. S jejich pomocí zničila Draky Galorňanů, Heliotské tvrze a Baoliny.

Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!