Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Chearth
hledat
Astronomická data:
Další jména:Yeguenol
Označení:NGC 4736, M 94
Vzdálenost od Mléčné dráhy:15 mil. LY
Typ:spirální
Průměr:75000 LY
Důležité národy:
Gharrové, Wlatšidové
Důležité superinteligence:
STROWWAN, NISAARU
Chearth
Chearth
© NASA

Galaxie Chearth patřila před 7 miliony lety k mocenské oblasti negativní superinteligence STROWWAN. Od jejího zničení ID převzala tuto oblast superinteligence Nisaaru.

Oficiální řečí této galaxie je Sinjuil.

Historie

Před samotnou stavbou Hlubinozemě založili Časoprostoroví inženýři v Chearthu Hlubinonádraží. Jednomu pomocnému národu RZI se toto nádraží podařilo odpojit. Nepodařilo se jim ale už kontrolovat šestidimenzionální spojovací tunel.

Bezpečnostní zapojení se postaralo o to, že živí tvorové, kteří se k tunelu přiblížili, byli zasaženi hypnotickým polem a v tunelu se rozpustily. Tento fenomén později vešel ve známost pod označením Gomrabianský hyperkopec.

7 milionů let před Kristem

V této době patřil Chearth k mocenské oblasti superinteligence STROWWAN, která zemřela při útoku na mocenskou oblast ID. V bývalé mocenské oblasti STROWWANU vznikla superinteligence Nisaaru. Nisaaru se stala členem koalice Thoregon.

Superinteligence sídlí v Domě Nisaaru, mračnu z protohmoty. Příležitostně vysílá Nisaaru také svůj odštěpek Sirku, aby za ní jednala. Kontakt s Nisaaru probíhá přes její posly Accoleny, kteří žijí v librační zóně. Předávají informace na služebníky Nisaaru, kteří se jmenují Saarové. Také ti jsou odštěpky superinteligence.

50000 před Kristem

Uprchlický konvoj Maahků prchajíce přes sluneční transmiter byl vyzářen ve Slunečním trezoru v galaxii Chearth. Vyvinul se z nich národ Gharrů (Odcestovaní). Gharrové si vyvinuli bohatý citový život a nadání psí-reflexe.

15000 před Kristem

Gharrové narážejí na fenomén Gomrabianského hyperkopce. S pomocí superinteligence Nisaaru se podaří Mistrům šedivého písku oblast kolem hyperkopce uzavřít a zapečetit.

1000 před Kristem

Thoregonský národ Baolin-Ndaů kolem roku 1000 před Kristem nalákal Sluneční červy pomocí speciálního hyperimpulzu do Chearthu. Thoregonskému národu Nonggů se podařilo uvěznit Guan a Vary ve slunečním trezoru na severní straně Chearthu.

Gharrové byli jako další členský národ koalice Thoregon pověřeni hlídáním Slunečního trezoru.

asi 650 NGL

Kolem roku 650 NGL dosahují první chearthské lodě 4 miliony světelných let vzdálené sousední galaxie Algion. Algioti se pokusí Chearťany přemluvit ke konverzi na jejich víru, což ale selže. Poté Algioti vyženou Chearťany a na pokusy o kontakt odpovědí silou.

O několik let později přiletí malá flotila Algiotů do Chearthu a zaútočí na několik planet. Algioti chtějí otevřít Sluneční trezor, což se ale Chearťané nikdy nedozvědí. Gharrové mohou pomocí psí-reflexe odrazit agresi Algiotů a ti se se zlomenou vůli stáhnou zpět.

1290 – 1291 NGL

Gharrové jsou předním národem Chearthu. V roce 1290 NGL přechází pátý posel Thoregonu Mhogena přes Hřib na Thagarumu a Most do nekonečna na planetu Trokan ve Sluneční soustavě. Hledá pomoc proti útoku Algiotických poutníků na národy Chearthu, kteří zmanipulováni Šabazzou útočí na Sluneční trezor. Šabazzovým cílem je uvolnit Guan a Vary.

LSP a Galaktikum ale podporu odmítnou. Pouze Camelot vyšle GILGAMEŠ. Je doprovázený 10 loděmi Maahků, které byly umístěné na Maahkoře, velvyslaneckém světě v Mléčné dráze. Z iniciativy bílého Haluťana Blo Rakaneho získají Haluťané největší kdy postavený arkonidský flotilní tender SHE'HUAN. Se SHE'HUANEM a 800 halutskými loděmi se Haluťané vydávají do Chearthu, aby s pomocí podle plánu Nonggů postaveného Yaronagu bojovali proti Slunečním červům.

Mhogena zamítne Atlanův plán nalákat Algiotické poutníky do Gomrabianského hyperkopce. Po povstání Tazolů dochází ke střídání moci u Algiotů, což vede k jejich odletu.

Předtím, než se Sluneční trezor zhroutí, následuje Gan Grango Ranka (skok přes Velkou nicotu), a Sluneční červi jsou s halutskou lodí TAUCOON přesunuti do Kotle DaGlauše.

Krátce před odletem GILGAMEŠE do Mléčné dráhy se křižník třídy VESTA GALATHEIA pod velením velitelky Lancie Thurman vydá na poslední cestu; posádka se chce porozhlédout v Chearthu. Loď je ale sestřelena Tazoly a musí nouzově přistát na Planetě 4 v neznámé soustavě.

1292 NGL

Na Planetě 4 se přeživší členové posádky GALATHEIA dostanou pod vliv psionické moci Vodiya. Jeden po druhém zmizí do tajemné "Země Osyr". Zůstane jediný Conrad Festik, který je proti vlivu imunní. O čtyři týdny později zachrání Conrada Remu Romolo, poslední Haluťan v Chearthu. Společně se vrátí do Mléčné dráhy.

1302 NGL

Po deseti letech v Zemi Osyr je naživu už jen Lancia Thurman. Všichni ostatní zemřeli, když jim Vodiya odebrala životní energii. Ona jediná mohla odolávat, protože Zemi Osyr identifikovala jako simusense. V roce 1302 NGL přistane na Planetě 4 komando Wlatšidů. S Lancinou pomocí zničí Vodiyu. Poté jí chtějí odvézt na AKKAZZONU do Mléčné dráhy.

Když AKKAZZON 7. května dorazí do Sluneční soustavy, najde terranské komando (které tvoří Conrad Festik a agentka SPL Tia de Mym) Lancii jako jedinou přeživší v hibernaci. Všichni Wlatšidové byli zavražděni. Protože se zjistí, že z Lancie vychází psionické záření, je odvezena do Parabunkru na Mimasu. V Lancii se totiž usadila odnož Vodiye. Když se jí 22. května podaří uniknout, může proti ní bojovat jen Conrad Festik, jehož imunita pochází z genu Horriků. Prostřednictvím psionické imploze vytrhne sebe a Vodiyu ze standardního univerza.