Perry Rhodan 1982 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1982
Název:Zajatec Algiotů
(Gefangene Algioten)
Autor:Susan Schwartz
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:17.8.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878

Dvacet šest let stará Arkonidanka Rinaher, jediná přeživší z ANUBISE, opět nalezne uzlovitou loď DAFFAR. Několikrát je Arkonidanka, jejíž rodina se v roce 1281 NGL přestěhovala ze Sarkandu na Camelot, vyslýchána U'Niborefem, voranešským velitelem DAFFARU. Zvlášť se zajímá o všechno, co souvisí s Atlanovou nesmrtelností a s ID. S pomocí drog zmanipuluje Voranes Ronaheřino vnímání reality tak, že ona dokonce věří, že se přímo setkala s algiotskými bohy.

Společně jsou Arkonidané Gerenger, Rhoa, Suren, Rahonet, Arim ze Shabonu, Hermon z Arigy a Rinaher nakonec přesunuti do lágru na Kappanu, Marsu podobné páté planetě systému Eleprysi, a potom na palubu HEDO RU GIOR, který obíhá na orbitě Kappanu. Zde shromáždili Algioti tři tisíce jednotek. V této Elcoxolské lodi potká sedm zajatých Arkonidanů Atlana, který je od zničení ANUBISE držen v HEDO RU GIOR.

Mezitím se vrací PYXIS1) na Thagarum. Pulzační frekvence Wlaschosu činí mezitím 16,3435 za sekundu a dimenzionální trhlina u Yponiko měří čtyřiadvace světelných let.

Vědomí Vincenta Garrona se stabilizuje v těle Avatara Čtyři. Jeho paranormální schopnosti ale zatím nefungují. S degenerací So'o'botha2) se největší část Sobothovi osobnosti ztratila. Zbytek zmizel v Garronově podvědomí.

S podporou Mhogeny vědci MERLINU kolem dr. Liddt Ansund mezitím pokročili při průzkumu algiotské psí-sítě. Stále ještě ale není možná kompletní neutralizace této sítě3).

Myles Kantor nechá flotilou space-jetů a křižníků vytvořit rojnici, která v okruhu tři sta světelných let pátrá po tří zmizelých Guan a Var. 14. března 1291 NGL je u žlutého slunce Eleprysi zjištěna změna, který přípomíná u Moinghau a Arpako pozorovaný světelný efekt4). Protože odhadovaný čas do definitivního zániku systému Eleprysi je už jen měsíc, varuje Kantor 15. března Algioty před hrozícím nebezpečím a požádá je, aby Cheathům pomohli evakuovat inteligentní okurkovité Holterery ze čtvrté planety. Nachází se tam Wlatšidenská základna s pěti muži, která opatrně podporuje evoluci Holtererů.

Dro ga Dremm konfrontuje Atlana a svých sedm dalších rukojmí s Kantorovým poselstvím. Nejvyšší Scoctore je ale předědčen, že změnu Eleprysisu má na svědomí manipulace galaktiků, kteří se tímto způsobem pokoušejí osvobodit osm Arkonidanů. Požádá Atlana, aby Galaktikové už nepomáhaly Cheartherům, ale v budoucnu pomáhali Algiotickým poutníkům. Jinak zanikne on a jeho druhové se systémem Eleprysi. Pomocí promyšlené bojové techniky dagoristas Atlan, Ragonet a Hermon z Arigy přepadnou své stráže a Dro ga Dremma použijí jako rukojmí. Opustí HEDO RU GIOR s osobním záchraným člunem Scoctorna, ale ten se postará o to, že jeho pohon exploduje a Arkonidané musí nouzově přistát na Holteru.

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál