Perry Rhodan 1983 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1983
Název:Sluneční smrt
(Sonnentod)
Autor:Uwe Anton
Cyklus:Thoregon / MATERIA
Vydáno poprvé:24.8.1999
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1291 NGL = 4878

Dro ga Dremmovův kosmický člun se zřítí do bažin Holteru. Rinaher, Ragonet a Suren jsou přitom těžce zraněni a Atlan, Arim ze Shabonu, Hermon z Arigy a Gerenger je musí tranportovat na chatrně postavené bárce. Zatímco svého rukojmího Dro ga Dremma v bažině před Tazolskými pátracími komandy schovávají, jsou uprchlící ohrožováni šelmami a hlavně pijavicemi, jedovatými parazity, Esmargy, kteří mrtvé pouzívají pro své larvy.

19. března narazí Cameloťani na pět Holterů pod velením Gijose. Byly vysláni z Wlatšidské stanice, aby našli zřícené. Holterové jsou kulturně na úrovni doby bronzové. Jsou to okurkovité bytosti se dvěma relativně krátkýma nohama a čtyřprstýma rukama s plovací blánou. Polovinu ze tří metrového těla zabírá krk, na kterém sedí malá hlava. Gijo a jeho společníci ukáží ztroskotancům cestu do rozsáhlého labyrintu pod bažinou. Zraněni a oslabeni se Camelotští Arkonidané vydají na nesnadný pochod ke sto kilometrům vzdálenému srazu z Wlatšidy.

Mezitím Ganzetta a Myles Kantor s gun-jetem PYXIS-GJ-VI 19. března zahájí výpad do systému Eleprysi, aby zkontaktovali Vottenu, velitele wlatšidské základny na Holteru. Teprve nyní se dozvědí, že přeživší z ANUBISE uprchli a zřítili se na Holter.

21. března se podaří třem Guan a Varům urychlit spalování vodíku na Eleprysisu na spalování hélia. Myles Kantor je přesvědčen, že Guan a Var se živý hyperimpulsy, které se uvolňují při hoření vodíku a proces proto urychlují. Kromě toho se domnívá, že Sluneční červové si přednostně vybírají systémy, kde žijí inteligentní bytosti, protože mohou vnímat jejich ÜBSEF-konstantu. Na Holteru jsou ohroženi všichni tvorové budoucím nafouknutím slunce na červeného obra. Sluneční červové sami mizí v hyperprostoru.

Také na Holteru pozorují rychlou změnu Eleprysisu. Atlan si 23. března vzpomene, ja slunce Mhalloy uprostřed 21. století bylo použitím prvního »slunečního zabijáka« podobným způsobem proměněno v supernovu1). Arim ze Shabonu musí zlomenou a Esmargem otrávenou levou ruku Gerenger amputovat, a Hermon z Arigy zápasí se smrtí, protože mu do těla vniknul jeden parazit.

29. března bezprostředně před explozí Eleprysisu Algioti systém ukvapeně vyklidí a zároveň zintenzivní pátrání po Dro ga Dremmovi, zaměří jeho individuální impulzy a přepadnou uprchlíky. Uniknou ale a na poslední chvíli se dostanou na transportér, se kterým Votenaovi Wlatšidové opouštějí Holter. Gijo a jeho pomocníci zůstanou dobrovolně, protože Holter je pro ně velká matka, podstata jejich náboženství. Když se jak Algioti, tak PYXIS a GANIRANA stáhnou, nafoukne se Eleprysi a spolkne svůj planetární systém.

Mezitím dosáhnou Haluťani se SHE'HUANEM 2) 28. března Cheartuh. 31. března se konečně setkají dva světelné roky od systému Eleprysi s PYXISEM a GANIRANOU.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál