Hermon da Ariga

Informace o postavě:
Místo narození:Ariga
Výška:1,81 m
Národ:Arkonidané
Popis:blonďaté vlasy, načervenalé oči
Hermon da Ariga
Hermon da Ariga
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1809: Honička hyperprostorem
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1842: Malý přítel
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Hermon da Ariga je Arkonidan sloužící jako zbraňový důstojník na RICOVI a později na lodi USO, TRAJANU.

Popis

Má stejně blonďaté vlasy a červené oči jako Atlan da Gonozal, jeho velký vzor, nosí podobný účes a působí proto skoro jako »malý bratr«. Se svými 1,81 metry je ale menší.

Životopis

Tento arkonidanský šéf palby na modulu Gilgameše RICO se narodil v roce 1261 NGL. Hermon pochází z mocného rodu Arigů a je vzdáleným bratrancem Thety da Ariga, která kdysy vládla Křišťálovému impériu.

Vyškolen byl Hermon přiměřeně ke svému postavení a svou kariéru postavil na úřadě jednoho vyššího diplomata. Již v mládí měl odpor ke stávajícímu vládnoucímu systému. Nacionální a separatické úsilí Arkonidanů, jejich vojenské cíle a snaha o dobytí celé Mléčné dráhy se mu čím dál tím více příčí. Na krátkou dobu se připojil k hnutí odporu, krátkodobému seskupení nazvaném »'Arkonští útočníci«. Jako velitel má rozsáhlé vědomosti o zbraních a obraných zařízeních.

V létě 1288 NGL bylo jeho hnutí odporu agentem Krystalického impéria zneškodněno, Hermon a ostatní přeživší byli deportováni na trestaneckou planetu Trankun. Teprve poté se o jeho osudu dozvěděl Atlan a začal s osvobozující akcí. V prosinci 1288 NGL ho z trestanecké planety odvedlo komando z Camelotu. Na základě svých vědomostí dostal Hermon z Arigy místo šéfa palby na palubě RICA.

Aktuální data:
19.6.2021
1566 před NGL
35. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459384.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!