Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Kantor, Myles
hledat

Kantor, Myles

(přesměrováno z: Myles Kantor)
Informace o postavě:
Datum narození:01.12.1147 NGL
Výška:1,78 m
Národ:Pozemšťané
Popis:hubený, kostnatý obličej; hladké vlasy; tichý hlas
Tituly:Nositel čipu buněčné aktivace, Terranský šéfvědec
Kantor, Myles
Kantor, Myles
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 1504: Hledači mutantů
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 1997: Konec Slunečního trezoru
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Syn Enzy Mansoorové a Notkuse Kantora narozený 1.12.1147 NGL.

Popis

Myles je vysoký 1,78 m a má kostnatou a vyzáblou tvář svého otce s velkýma očima a hustým obočím. Vlasy jsou hladké a tmavé, jeden pramen mu neustále visí přes oči. Nápadný je voskově bledý obličej a štíhlá zápěstí s vyzáblými pažemi, které jsou k tělu poměrně krátké. Mylesův hlas je tichý. Je sebevědomý a inteligentní, ale zdrženlivý s vysokou senzibilitou oproti ostatním, vždy je pozorný pozorovatel a posluchač. Když je nejistý, pohybuje se pomalým krokem, ve stavu vysoké koncentrace dokonce i jako náměsíčník. Myles je lehce unavitelný a potřebuje mnoho klidu a spánku.

Historie

Od roku 1167 NGL se díky Mylesu Kantorovi z dua sinergistiků stalo trio sinergistiků. Myles se nejlépe doplňuje se svým otcem a podstatně působí na něho i na svou matku. Po smrti svého otce se Myles Kantor snaží se svým zármutkem vyrovnat prací a výzkumem. Úraz v roce 1171 NGL ho učiní mrzákem. Roku 1173 dostane od ID vedle aktivátoru buněk na rameno tetování spirální galaxie. Kromě toho mu je obnoveno jeho neporušené tělo. Nějakou dobu má vztah s Kalliou Nedrunovou. Když se na palubě BÁZE vrací spolu s ostatními nositeli buněčných aktivátorů do Mléčné dráhy, neleží jen jeho žena stále ještě v hlubokém bezvědomí, ale i jeho matka Enza Mansoorová mezitím zemřela.

Po návratu SOL v roce 1325 NGL zůstává Kantor v Mléčné dráze a převezme vedení výzkumného střediska Volcan na Merkuru. Zamiluje se tam do své nové kolegyně Inšaniny.

Nalezne tělo ARCHETIMu ve Slunci a později stanici TRIPTYCHON. Poté sestaví tým expertů a se speciální kosmickou slunconorkou INTRALUX vyrazí odhalit tajemství, skrývající se ve sluneční atmosféře.

Myles Kantor zemřel dne 30. dubna 1333 NGL v šoaakské stanici TRIPTYCHON. Jeho posledním činem bylo vyslání mentální rázové vlny z ARCHETIMovy rezonanční schránky na Gon–Orbhona – v naději, že tím zlému bohu uškodí. Kantorovy vzpomínky přejdou na 35 na Zemi žijících Šoaaků a zůstanou tak zachovány.