Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Kantiran da Vivo-Rhodan
hledat
Informace o postavě:
Přezdívka:Kant
Datum narození:22. ledna 1313 NGL
Úmrtí:-
Výška:1,89 m
Národ:Arkonidané/Pozemšťané
Popis:štíhlý, tmavé vlasy, vodově modré oči
Kantiran da Vivo-Rhodan
Kantiran da Vivo-Rhodan
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 2200: Hvězdný bastard
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 2427: Pomoc pro Ambriador
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Kantiran, svými pěstouny krátce nazývaný Kant, vyrůstal na zemědělské planetě Creiff, světě Křišťálového impéria. Již v mládí má Kantiran problémy se svými vrstevníky, především Arkonidany. Jeho spolužák ho označí za bastarda, protože Kantiran je synem Arkonidanky a Terrance. Po svém pozemském otci zdědil Kantiran tmavé vlasy a modré oči, po arkonské matce hrudní krunýř, který má místo žeber. Kantiran je vysoký 1.89 metru a štíhlý, váží 84 kg. Jeho inteligence činí 82,04 Lerc. Kantiran je narozen 22. února 1313 NGL a krátce na to je odevzdán svým pěstounům. Ve 14ti letech ho Ascari da Vivo odvede a dá na elitní školu Impéria Paragethu. Kantiran dostává nejlepší výcvik, aby mohl sloužit v arkonské flotile a školu ukončí s vyznamenáním. U Kantirana jsou v této době zjištěny skryté paraschopnosti, avšak jsou na mutanta příliš slabé. Také teď poznává Kantiran svou velkou lásku, Arkonidanku Theremu. Láska obou mladých Arkonidanů vzkvétá a Therema je pro Kantirana největším štěstím. Jednoho dne ji nalezne Kantiran zavražděnou v jejím pokoji.

Kantiran byl na dně a jeho jediným cílem je najít vraha své milované.

Když Kantiran absolvuje zkoušky na Iprase a splňuje všechny požadavky ARK SUMMIA, je připraven na aktivaci extramozku. Kantiran při aktivaci upadne do hlubokého bezvědomí a probouzí se až po třech měsících. Aktivace extramozku selhala, ale jeho skryté mutantí vlohy se nesmírně zvětšily. Kantiran je teď považován za mutanta. Jeho paraschopnost je neobvyklá. Může číst myšlenky a instinktivní úmysly zvířat a dávat jim rozkazy.

Když Kantiran později potká Ascari da Vivo, dozví se od mladé Arkonidanky celou pravdu. Je synem Ascari da Vivo a Perryho Rhodana Kantiran pravdě nemůže uvěřit. Kromě toho je také součástí dlouho připravovaného plánu, který navrhl Bostich I. jako své další válečné tažení na Terru. Kantiranova nejbolestivější otázka je také zodpovězena. Ascari da Vivo na vraždu Theremy najala Kralasena Šalowaina. Kantiran provede pomstu po svém. Jeho zvířátko, kuně podobný Tarox, skočí na Arkonidanku a ošklivě jí znetvoří. Ascari da Vivo je sice naživu, ale kvůli traumatu z úrazu je pro ostatní nebezpečná. Kantiran prchá z Arkonu a sleduje ho Šalowain, pes....

Dostává se se svým nejlepším přítelem Malem Detairem na Terru, kde potkává svého otce. Ale Perry Rhodan se zakrátko ztrácí ve hvězdném oceánu Jamondi.