Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické stanice > TRIPTYCHON
hledat
TRIPTYCHON
TRIPTYCHON
© VPM kg.

Tři stanice TRIPTYCHON v nitru slunce Sol byly jakýmsi mauzoleem, zbudovaným na počest mrtvé superinteligence ARCHETIM.

Struktura

Stanice měly podobu obrovských uzlů a každá z nich byla přibližně 35 kilometrů dlouhá. Uzly stály jen několik tisíc metrů od sebe a byly zahaleny do ochranného pole neznámé povahy, podobně jako Satelit smrti Cappinů. Štíty společně tvořily hyperfyzikální dutinu, klidovou zónu, podobnou oku hurikánu.

Jména tří kosmických stanic zněla (v jazyce Šohaaků):

  • ODAAN (paže)
  • ŠANDAVYE (oko)
  • DENYCLE (duch) – prostřední ze tří stanic

V centrále stála čtyři metry vysoká zlatá socha klečícího Šohaaka.

Dějiny

Stanice byly postaveny téměř 20 miliónů let před Kristem. Sloužily jako mauzoleum a strážní postavení pro mrtvý psionický korpus superinteligence ARCHETIM. V TRIPTYCHONU bylo uloženo několik tisíc inkarnací Šohaaků, od nichž bylo možno získat informace o životě a smrti ARCHETIMU. Jednou z inkarnací byl Druben Eskuri.

V březnu 1333 NGL dorazila ke stanicím skupina vědců kolem Mylese Kantora. Na palubě speciální lodi INTRALUX a s pomocí Orrena Snaussenida výzkumníci na poslední chvíli pronikli na prostřední stanici. Slunconorka INTRALUX však byla zasažena sluneční erupcí, utrpěla značné škody a jen se štěstím unikla zničení. Ve stanici prožil Snaussenid události ze života Drubena Eskuriho a tím poněkud poodhalil historii Mléčné dráhy z časů 20 milionů let vzdálené minulosti.

Dne 30. dubna 1333 NGL byly stanice zničeny při masívní sluneční erupci. Zahynuli přitom i pozemští vědci Myles Kantor a Attaca Meganon.

Zdroje

PR 2276, PR 2279, PR 2283, PR 2287