Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Meganon, Attaca
hledat

Meganon, Attaca

(přesměrováno z: Attaca Meganon)
Informace o postavě:
Datum narození:1218 NGL
Úmrtí:30. dubna 1333 NGL
Národ:Pozemšťané
Popis:štíhlý, světlé vlasy; velice počestná osoba
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1812: Camelot
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1846: Kruhy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Attaca Meganon byl terranský hyperfyzik, narodil se v roce 1218 NGL a zemřel 30. dubna 1333 NGL.

Vzhled a povaha

Meganon byl štíhlý, měl světlé vlasy, vždy byl dobře zbarven dohněda a na výzkumníka působil netypicky. Byl také velice počestnou osobu.

Dějiny

Attaca Meganon se narodil na Zemi, vystudoval hyperfyziku a kybernetiku a byl Koco-interpretem. V roce 1251 NGL vstoupil do projektu Camelot. Rychle se propracoval na vědeckého vedoucího modulu GILGAMEŠE ENZA. Měl dceru jménem Marthida, která ale zemřela.

V této době zdokonalil teorii Geoffryho Abela Waringera, která vyvrcholila dokázáním po něm nazvaného Meganonova faktoru. Ve stejné době vyvinula na Camelotu Meganonovu škálu, podle které se dala klasifikovat a stanovit síla hyperbouří.

Když se Camelot rozpustil, vstoupil roku 1292 NGL do Nového USO, dosáhl hodnosti majora (v roce 1333 NGL) a stal se šéfvědcem na TRAJANu. Po roce 1325 NGL byl převelen do Volcanského centra, aby podpořil teorii hyperimpedance. Patřil zde k týmu Mylese Kantora. V roce 1333 NGL se společně s ním na speciální lodi INTRALUX zúčastnil expedice do Slunce.

Attaca Meganon zemřel 30. dubna 1333 NGL v šohaakské stanici TRIPTYCHON při pokusu přetížit Gon-Orbhona psionickým pulzem z těla superinteligence ARCHETIM.

Zdroje

PR 2142, PR 2276, PR 2287