Perry Rhodan 2142 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2142
Název:V říši Aarusů
(Im Reich der Aarus)
Autoři:Uwe Anton, Rainer Castor
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Myšob Gucky v akci - sabotáž u Hvězdného okna
Hlavní postavy románu:

Zim November - mladý emocionaut letí s lodí LORD ZWIEBUS na zapeklitou misi

Trerok - zalitský vědec staví zvláštní zařízení

Gucky - myšob riskuje navzdory slabosti příliš mnoho

Cheplin - Rojovník se musí pohybovat po cízím území

Aherrn Roa - důstojný vědec Dhyraba'Katabe má splnit důležitý úkol

Akční tým galaktiků, který pronikl do Červa Aarus-Kaart, se rozdělí na dvě skupiny. Gucky, Cheplin a Susa chtějí zmanipulovat štít červa tak, aby začal zářit. Tímto způsobem se mají konstrukční plány pro lamače Paradimových pancířů předat jako datové pakety optickou cestou do Mléčné dráhy. Protože Lamač pancířů je v současnosti jediná zbraň, se kterou se dá bojovat proti bojovým lodím Aglazar Říše Tradom, musí se informace o jeho funkci za každou cenu a jakýmkoliv způsobem co nejrychleji dostat na druhou stranu Hvězdného okna. Nevýhodou tohoto způsobu přenosu je to, že bude trvat asi 18 hodin, než se všechna data stihnout předat. Jiná možnost, jak předat informace skrz Hvězdné okno, v současnosti není.

Aby tomu tak zůstalo, tedy aby se nezrušilo jednostranné přepólování Hvězdného okna, druhá část týmu přes "opravárenskou propust" pronikne do jedné z kontrolních stanic, které budují Hvězdnou bránu. V této stanici pracuje kromě Aarusů také "důstojní vědci", kteří mají odstranit poruchu vyvolanou Eltany. Tento humanoidní národ disponuje slabými empatickými vlohami a cítí se poníženi technickými dovednostmi Aarusů, protože zatímco "ctihodní vědci" na problému pracují už dlouhou dobu bez jakéhokoliv výsledku, stojí Aarusové již po krátké době před průnikem. Akční tým galaktiků má sabotáží zabránit tomu, aby se Hvězdné okno znovu stalo plně provozuschopným. Trerok, který společně s Humphrey "Blue" Parrotem a Sackx Prakmaem, pronikl do kontrolní stanice, objeví zajímavou paralelu mezi tamnější technikou a artefakty Oldtimerů / Querionů, které byly objeveny ve hvězdokupě Hayok.

Zatímco Gucky stále ještě zápasí se svým alter egem Plofre a s následky těžkého zranění, začíná Cheplin a Susa s pomocí Oceánského počítače Červa Aarus-Kaart s přenosem dat. Světelné kolísání štítu se přirozeně nedá utajit před vojáky Říše Tradom a Trah Zebuck rychle pochopí, o co se jedná. Nekompromisně nechává Oceánský počítač zničit. To není jen strašlivé trauma pro všechny Aarusy – v Oceánských počítačích je přece uložena posvátná voda z planety Aar – ale i Gucky a jeho průvodci se dostanou do potíží. Bohužel se podařilo přenést asi jen 30% dat a úplně zesláblému myšobovi se podaří útěk jen s velkými obtížemi.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál