Perry Rhodan 2143 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2143
Název:Proti stanicím Okna
(Gegen die Fensterstation)
Autoři:Uwe Anton, Rainer Castor
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Útok na Hvězdné okno - je nasazena pátá kolona
Hlavní postavy románu:

Gucky - myšob musí pobíhat sem a tam

Trah Zebuck - Konqeustor uděluje důrazné rozkazy

Jaenia Vaura - Siganka narazí na obří bytost

Trerok - Zaliťan často myslí na loupeživé kočky

Aherrn Roa - Dhyraba'Katabe ukládá pancíř

S posledními silami se Guckymu podaří zachránit sebe, Cheplina a Susu před výbuchem Oceánského počítače. Tím ale všechno nekončí. Zas a znovu se musí teleportovat sem a tam, takže jeho síly stále více slábnou a jeho alter ego Plofre zesiluje. Gucky je stále více mučen doléhajícími vzpomínkami na svou skoro smrt.

V kontrolní stanici zůstávají Trevok a jeho průvodci (mezi nimi i Troym LeCaro, vládce Eltanů, který se nachází na palubě SHECATu) zpočátku neobjeveni. Trah Zebuck začíná ale větřit nepřátele a tak spustí velkou pátrací akci, do které se zapojí Aarusové a "ctihodní vědci". Mezitím je jasné, že galaktikové tu svoje dílo musí dodělat. Galaktikům se podaří vytvořit spojení ke čtyřem kontrolním stanicím, které se nacházejí v Mléčné dráze, na druhé straně Hvězdného okna, a tak se podaří přenést 90% konstrukčních podkladů o lamačích Paradimových pancéřů. Konquestor nakonec nařídí útok na řídící stanice. Raději jednu stanici kompletně zničí, než aby riskoval, že Mléčná dráha dostane zbraň, proti které mu nebude nic platná přesila Tradomských lodí. 20.000 Katamarů napadne stanici a začne pálit ze všech zbraní. Troym LeCaro se ale díky Eltanským vědomostem postará o aktivaci zbraňových systémů stanic. Tímto způsobem se podaří zničit několik stovek Katamarů, než je stanice – ačkoliv stojí napůl v hyperprostoru – natolik poškozena, že se sama zničí.

Ještě jednou na poslední chvíli se podaří všem galaktikům, jakož i Cheplinovi a Suse, utéct z kontrolních stanic, respektive z Aarus-Kaartu. Dostanou se na palubu lodi LORD ZWIEBUS, se kterou uniknou bitevním lodím Aglazar. Gucky překoná dokonce i své rozštěpení osobnosti. Pozná, že přeci jenom má ještě chuť do života a jeho alter ego Plofre zmizí. Na druhé straně Hvězdného okna si lidé všimnou, jak se ze čtvercové plochy gigantického transmiteru stal pravoúhlý trojúhelník. Zničení jedné kontrolní stanice tedy stačila jen k deaktivaci jedné části Hvězdného okna. Jelikož se na odstranění zablokování pracovalo převážně ve zničené stanici, lze alespoň doufat, že se blokádu v nejbližší době nepodaří zrušit. Bohužel ale musí i LEIF ERIKSSON a KARRIBO zůstat v Tradomu...

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál