Perry Rhodan 2144 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2144
Název:Před konjunkcí
(Vor der Konjunktion)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Zvláštní jev na Vizi - Pangalaktický statistik dostane návštěvu
Hlavní postavy románu:

Rom An Machens - Vertyra černé něco přesune na jiný svět

Atlan - Arkonidan se chce dožít konjunkce Pangalaktických statistiků

Startac Schroeder - teleportér je proti své vůli přesunut na zvláštní místo

Trim Marath - para-defensor zažije mnohotvárnosti světa Vize na vlastní kůži

Myles Kantor - vědec spouští záchrannou akci neobvyklého typu

Na Vizi už zase panuje "normální provoz", Sonerova blokáda byla zrušena a výherci Loterie se mohou znovu vrátit na planetu. Atlan, Startac Schroeder a Trim Marath narazí přitom na zajímavý jev: nevysvětlitelným způsobem roznítí vztek neznámé bytosti, která se teď všechny tři pokouší zabít. Schroeder se po teleportaci zmenší na velikost Sigance a musí se probít přes mravence a pavouky. Zdá se, že se zákony kauzality obrátily vzhůru nohama. Odpovědi přichází dříve, než se na ně někdo zeptá – chod událostí se otočil. Tato zvláštní událost jak se zdá souvisí s blížící se Velkou konjunkci, na kterou čeká nejen Atlan a jeho průvodci, ale i všichni ostatní...

Když konjunkce konečně začne, vyvalí se obrovské spousty informací na přítomné, ke kterým patří také Atlan se svou fotografickou pamětí. Díky tomu se z neuspořádaného proudu vědomostí nic neztratí. Konjunkce je ale narušena mocným cizím vlivem. Statistikové vypadají vůči němu bezmocně, osobám dychtícím po vědomostech se téměř roztaví mozky a dokonce ani SOL obíhající planetu není v bezpečí, ale její posádka může vypátrat zdroj poruch. Jedná se zřejmě ale o časové studny, na které již dříve narazil Soner, Sihame a Atlan.

Přes časovou studnu přijde na planetu Vizi Rom An Machens, Cyno ve formě Vertyra. Byl přímo z Roje Kys Chamei přes jednu krátkou zastávku na neznámém světě přesunut na planetu Vize. Nedobrovolně spadnul do časové studny a zpočátku si to ani neuvědomuje. Vertyrové jsou konec konců humanoidní bytosti, jejichž vzhled na první pohled připomíná vzpřímeně chodícího draka.

Myles Kantor a Tangens Sokol přistanou pomocí padáku na Vizi (technické prostředky kvůli nevysvětlitelným poruchám vycházejícím z časové studny nefungují) a odcloní časovou studnu pomocí přenosných paratronů. Tím se podaří neblahé efekty odstínit a Velká konjunkce může pokračovat nerušeně dál.

Atlan, Marath a Schroeder vykročí vstříc Pangalaktickému statistiku Rikovi, který se objeví ve formě beztvarého černého mraku.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál