Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2145
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2145
Název:Ztroskotanci na Vizi
(Gestrandet auf Vision)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Potkají zvláštní bytost - setkání změní galaxii
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan se dozví víc o historii Pangalaktických statistiků.

Kewin Kirrik - Velitel skupiny skupiny technů přistane na neznámé planetě.

Kamattagira - Mago cestuje jako představitel Technosů do galaxie Akhimzabar

Get Leshishi - Cyno se vyvinul do Boha hněvu

Trim Marath - para-defensor je konfrontován s roztroušenými výroky

Atlan, Schroeder a Marath vstoupí do věže Pangalaktických statistiků a shromáždí se v kontrolní komnatě na vrcholu věže. Také zde stojí sarkofág jako ten, který nalezli ve věži "desátého města" - jen není opuštěný. Uvnitř se nachází tělo prastare působící bytosti, která se stavbou těla podobá Vizanům. Je to tělo Rika. Když se Marath dotkne čela Statistika, začne Statistik vyprávět o svém životě a svých devíti společnících.

Pangalaktičtí statistikové jsou skupina 10 Cynů z hejna Kys Chamei. Před mnoha deseti tisíci lety dostali příkaz provádět měření podle stávající cesty hejna. Jedním z 10 Cynů byla žena se statusem mago a jmenovala se Kamattagira. Na cestách v galaxii, kterou kvůli spektroskopicky zjištěnému vysokému podílu vodních par nazvali "Akhimzabar" (=Wassermal, neboli Vodoznak), zachytili psionické volání o pomoc od neznámé, zřejmě umírající bytosti. Když přistanou na planetě, ze které přichází volání o pomoc (je to samozřejmě planeta, kterou dnes známe pod jménem "Vize"), přijdou právě včas, aby se mohli stát svědky smrti amorfní bytosti. Dojde k psionickému výboji, který nechtěně zničí kosmickou loď Cynosů; kromě toho přenese také mentální fragmenty bytosti do Cynosů. Toho si ale Cynosové nejdříve nevšimnou.

Díky své vyspělé technice a schopnosti vzít na sebe vzhled idealizované postavy svého protějšku, se Cynosové stanou bohy Ahhaniů, primitivních bytostí, kteří na planetě žijí. Pokoušejí se podporovat technický vývoj těchto budoucích Visientů, aby se jim někdy v budoucnu podařilo vrátit se znovu do Roje. Poznenáhlu v sobě Cynosové objeví schopnosti, které před přistáním na Vizi neměli. Mohou roztáhnout své vědomí přes hranice svého těla a navíc mohou vesmír "vidět zevnitř". Tyto schopnosti zesilují, čím více je Cynosové používají. Pro své myšlenkové výlety do vesmíru potřebují ale "rezonanční prostor“ – k tomu slouží nejprve malé věže: předchůdci obrovských věží Statistiků, které se na Vizi nacházejí "dnes".

Svými zvláštními schopnostmi objeví Cynosové jednoho dne asteroid, který se k Vizi přibližuje a tím ohrožuje život na planetě. Prakticky v poslední minutě se ve sluneční soustavě vynoří kosmická loď, která asteroid zničí. Posádka lodi je tvořena Pfauchony, kteří Cynose rovněž akceptují jako bohy. S pomocí technologie Pfauchonů dostane kultura Ahhaniů další posun ve vývoji. Lze tedy začít se budováním ambiciózního projektu. Protože první věže Cynosů byly příliš malé, a už nestačí sílícím mentálním silám Statistiků, začalo se se stavbou první z deseti obřích věží, těch, které se v současnosti na Vizi nacházejí. Mezitím dojde i na city: Kewin Kirrik, velitel Cynosů, a Kamattagira, Mago, se stanou milenci, což vede k prudkému žárlivému vzplanutí na straně Cynose Get Leshishiho, který je od té doby znám jako "Bůh hněvu". Kewin Kirrik a Tagira už ale nejsou schopní zplodit potomka – dalšího dědice tajemné entity. Kamattagira se kromě toho kvůli svému statusu Mago dostane do role outsidera. Projeví se v ní dodatečně poslední část tělesné existence entity: planoucí jizva na straně krku. Ví, že u ní bude probíhat vývoj jinak, než u devíti mužských Cynosů.