Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 2146
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 2146
Název:Pangalaktičtí statistikové
(Die Pangalaktischen Statistiker)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Thoregon / Říše Tradom
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Bitva o Wassermal - Cynosové hájí svůj nový domov
Hlavní postavy románu:

Kewin Kirrik - Techno se vyvine na Pangalaktického statistika

Atlan - Arkonidan se stane svědkem události před 160.000 lety

Trim Marath - mutant dostane zajímavou nabídku

Kamattagira - Mago se promění jinak než její Techno-průvodci

Cairol - robot Kosmokratů naváže kontakt s galaxií Wassermal

Druhá část historie Pangalaktických statistiků. Bývalí Cynosové se vyvinuly duchově daleko za hranice, za které se nikdo z jejich národa nikdy nedostal. Jak se zdá, tak se prodloužila i jejich délka života. Mezitím je dokončena první Megavěž. Zjistí se, že vždy jen jediný Cynos může vět používat - přítomnost dalšího, byť jen jediného, vědomí působí rušivě. Když je ale Cynos ve věži sám, prožije rozšíření vědomí, které až dosud vše před tím dalece překonává (bohužel tím Ahhanisové urtpí tak velký kolektivní šok, že zdegenerují na Visienty, které známe dnes). Je tedy dohodnuto, že každý z deseti musí dostat vlastí věž. Tímto způsobem získané vědomossti jsou shromážďovány do nově vybudovaných kosmologických medioték. Sepisování dat, které jim předají Statistikové, jsou jediná věc, kterou jsou Visienti ještě schopni dělat. Jediná Kamattagira se kvůli své zvláštnosti těchto činností neúčastní. Její vědomí kromě toho vadí schopnostem ostatních.

Bylo jen otázkou času, než se Kosmokrati a Chaotarchové soustředily na stále silnější bývalé Cynose. Tak se poslové obou stran objeví na Vizi: Cairol První za moci řádu, bytost jménem Goriatch za moci chaosu. Oba žádají pouze to, aby Cynosové zůstali neutrální a nemíchali se do záležitostí vyšších mocností. Výměnou za to, se vyšší mocnosti zcela stáhnou z Wassermalu.

Bývalí Cynosové se rozhodnou vytvořit kolem sebe mýtus a stanou se Pangalaktickými statistiky. Zatímco až doposud vystupovali v tělesné formě a aktivně zasahovali do osudů planety, chtějí v budoucnosti hrát už jen roli "šedých eminencí" v pozadí. Provedení příslušného plánu bude trvat tisíce let. Nejprve se ale musí odstranit nebezpečí zvenčí. Obrovská flotila, čítající statisíce lodí, pronikne do Wassermalu. První vlnu směsice národů, která patří ke "Konventu z Bakoqu", je spojenými silami a díky vysokým ztrátám odražena, ale druhá vlna hrozí, že zničí všechno v galaxii. Krátce po zničení domovského světa Pfauchonů se objeví flotila pod velením Cairola Druhého, která útočníky beze zbytku zničí. Cairol II obhajuje svůj zákrok tím, že útočníci napadli Wassermal z pověření jedné negativní superinteligence a kosmokraté chtěli zamezit tomu, aby nesmírné vědomosti sesbírané Statistiky padli do rukou těch, kteří nejsou neutrální.

Poté jsou konečně vypracovány podklady pro poměry, které se ještě v současnosti starají o mír a pořádek ve Wassermalu: Kamattagira se stane Tagirou - Dobrým duchem z Wassermalu, který s pomocí svých psí-schopností brání hranice galaxie. Pfauchonové se stanou vojenskou obrannou mocí galaxie a Statistikové se stáhnout jako tajemné, nedotknutelné entity do svých věží. Současně vznikne systém LOTERIE, aby se trochu zkorigoval příval hledačů vědomostí ze všech částí vesmíru, kteří se chtějí podívat na vizi.

Tím vyprávění končí. Rik dá Trimu Marathovi překvapivou nabídku: v žilách monochrom-mutanta údajně těče krev Cynosů. Proto má zaujmout místo v desáté věži, která byla původně postavena pro Kamattagiru. Atlan pro svého společníka domluví čas na rozmyšlenou. Kromě toho by se konečně dozvěděl odpovědi na otázky, kvůli kterým vlastně SOL přiletěla do Wassermalu. Rik slibuje, že Atlan odpovědi brzy dostane.