Menu

Marath, Trim

(přesměrováno z: Trim Marath)
Informace o postavě:
Datum narození:2. října 1285 NGL
Místo narození:Yorname
Výška:1,65 m
Národ:Pozemšťané
Popis:štíhlý, velké oči, tmavohnědé, nakrátko zastřižené vlasy
Marath, Trim
Marath, Trim
© VPM kg.

Trim Marath se narodil dne 2. října 1285 NGL na pozemském koloniálním světě Yorname.

Vzhled

Trim Marath je vysoký 1,65 metru. Je velice štíhlý, jeho oči působí v porovnání s obličejem příliš velké. Tmavohnědé vlasy nosí Trim nakrátko zastřižené.

Charakter

Trim se nikdy nedere do popředí, působí skoro jako introvert. S lidmi jedná velice zdvořile. Je zvědavý a k smrti rád se učí. Jeho koníčkem jsou pozemské dějiny předatomového věku.

Schopnosti

Jako u monochrom mutanta s cynským genotypem se u Trima Maratha vyvinulo hned několik mimořádných schopností. Již jako velmi malé dítě se stal kosmopátračem. Díky tomu vycítil Ramihynovo řádění na Zemi. Jaka paradefenzor je schopen mimoděk vyprojektovat svého černého dvojníka, který ho ochraňuje.

Dějiny

THOREGON

Na své domovské planetě měl jako šestiletý v roce 1291 NGL vizi hromadného umírání na Zemi. V tu dobu zaútočila kosmická továrna WAVE na Sluneční soustavu a zničila 6500 plavidel LSP a HQ Hanzy.

V roce 1303 NGL provedl Wrehemo Seelenquell teleportační záměnu za Trima a Startaca Schroedera. Oba monochromní mutanti se objevili v zemi Dommrath a setkali se zde s Druidem Keifanem.

Na základě jeho terapie byli Trim a jeho přítel Startac zbaveni genetického dědictví všech monochrom mutantů, aniž by pozbyli paraschopností. Navíc se délkajejich života zvýšila minimálně na 200 let. Na Yezzikan–Rimba se setkali s vůdci Astronautické revoluce. Zatímco Schroeder s vůdci pátral po portálu, zaútočilo na Zemi Dommrath mimogalaktické loďstvo. Jeho velitel chtěl bojovat zápas na život a na smrt a za soupeře si vybral Trima. Krátce před smrtelnou ránou proti Trimovi se poprvé probudilo jeho černé dvojče a zabilo velitele invazorů.

Oba mutanti se následně podíleli na cestě SOL do galaxie Vodoznak. Pangalaktičtí statistici poskytli Trimovi roku 1312 NGL možnost stát se desátým statistikem. Odmítal a namísto něho zaujal tento post Cyno Rom An Machens.

Na zpáteční cestě posílil průchod Mahlstromem Trimovu schopnost kosmopátrače. Zda za to mohla manipulace statistika Rika nebo to ovlivnil cynský gen, není doposud známo. Během dalšího letu k Mléčné dráze se Trim sblížil se Zitonií Kališan. Po narození jejich syna Creidera a nešťastné události se stínovým bojovníkem se dvojice rozchází. Zitonie opustí Mléčnou dráhu, její cíl zůstane tajemstvím.

Trim vstoupil jako agent do SPL. Roku 1331 NGL ukončil výcvik a kromě toho završil své akademické vzdělání.

Během hyperimpedančního šoku byl Trim se Schroederem v akci na Hayoku. Na Korphyrii se dvojice spolu s Lyrou Morgenovou dostali na základnu Oldtimerů a potkali strážce Aaga z Gemu. Lyra se rozhodne cestovat s Aagem po vesmíru fázovou koulí.

TERRANOVA

V roce 1344 NGL zachránil Trim Marath projekci monochrom mutantky Fawn Suzuke před „smrtí“, zatímco pomohl rozdělit její mentální substanci na 12 Šohaaků. Tak se Fawn Suzuke stabilizovala na tak dlouho, než se na Zemi vrátil Marc London, který měl posloužit jako „kotva“.

Počátkem roku 1345 NGL se Trim Marath podílel na první zkoušce dodat myšlenkovou energii Jádru. V říjnu téhož roku letěl se Startacem Schroederem ke slunečnímu transmiteru Omega Centauri, aby tam spolupracoval na operaci KombiTrans. V podivné antigravitační šachtě následně málem přišel o život. Po reaktivaci transmiteru rozluští tajemství Day–Drazinu.

Když se eskadra KombiTrans dne 1. listopadu 1345 NGL vydá přes Kharagský sluneční dvanáctistěn na cestu do Hangaye, je na palubě lodi i Trim Marath. Když Marath a Schroeder dne 4. ledna na Novo-Lemuru objeví sugestivním zářením chráněnou vesnice a tam aktivačního strážce, jsou i s Atlanem uneseni Tad de Raud.