Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Galaxie > Hangay
hledat
Astronomická data:
Další jména:Maghruu Maghaa
Vzdálenost od [[Mléčná dráha|Mléčné dráhy]]:2.1 mil. LY
Vzdálenost od [[Fornax]]u:1.97 mil. LY
Vzdálenost k [[Triangulum|M 33]]:880 000 LY
Vzdálenost k [[andromeda|Andromedě]]:1.17 mil LY
Typ:spirální Sc
Průměr:130 000 LY
Důležité národy:
Coupellarové, Gryolové, Hauri, Karaponidové, Kartaniňané, Mamositu, Nakkové, Peergatetové, Plantaové, Vennkové

Hangay je od roku 448 NGL novou galaxií v lokální skupině a tedy i v mocenské oblasti ID. Hauriové nazývají Hangay také Maghruu Maghaa. Vzdálenost od Fornaxu činí 1 970 000 světelných let, od M 33 888 000 světelných let, od Mléčné dráhy 2 100 000 světelných let a od Andromedy 1 170 000 světelných let. Oficiálním jazykem v Hangayi je Kartaniňština. Kromě toho existuje také oficiální umělý jazyk Hangoll, kterým se mluvilo hlavně v rámci Kansahariyya.

Hangay pochází původně z umírajícího vesmíru Tarkan. V něm byla tato velká galaxie součástí galaktické kupy sestávající se z 20 velkých galaxií a více než dvou tuctů malých galaxií. Hauriové a Hexameron označovali galaktickou skupinu jako Eshra Maghaasu (Místo dvaceti).

V Tarkanu se Hangay nacházela méně než 250 000 světelných let od kosmonukleotidu DORIFER, zde zvaného Hauri Nachod as Qoor (Díra věčnosti).

Před 12 miliony lety patřila Hangay do mocenské oblasti superinteligence Aysel a vládl jí kníže Aqossu, později Assu-Letel, kníže ryzosti Hexameronu. Za Aqosse zaútočili Hauriové na 2 miliony světelných let vzdálenou sousední galaxii Shera Naar, oblast vlády Sirixima, pozdějšího Pána Heptamera. Pán Heptamer pověřil po založení Hexameronu Afu-Metema vládou nad Hangayí a přidělil Assu-Letelovi území mimo mocenskou oblast Aysel.

22 národů Kansahariyya (kartaninský výraz pro Svazek dvaadvaceti) se pokoušelo zachránit Tarkan před tepelnou smrtí. Superinteligence ESTARTU v letech 50 570 až 50 700 před Kristem zachytila volání o pomoc Kansahariyya a přes kosmonukleotid DORIFER se dostala do Tarkanu. ESTARTU spustila projekt »Projekt Meekorah« s cílem přesunout celou Hangay do jiného vesmíru.

Hexameron pod Pánem Heptamerem se pokoušel tepelnou smrt urychlit pomocí zesílení entropie a také s pomocí svého pomocného národa Hauriů chtěl zabránit transferu Hangaye. Když se Pán Heptamer kolem roku 50 700 před Kristem postavil na ledovém světě Zerenghaa v boji proti ESTARTU, zemřela superinteligence jen naoko. Rozštěpila své vědomí do fragmentů, které zpočátku převzalo 500 robotů Juatafu. Následně se Juatafu rozmnožovali a dále předali polovinu obsahů vědomí národu Benguelů.

Prvním krokem byl v roce 50 035 před Kristem přesun NARGA SANT přes DORIFER do Meekorahu v mocenské oblasti ESTARTU.

NARGA PUUR dorazila do Meekorahu teprve v roce 445 NGL.

Navzdory všem potížím byla Hangay po desetitisíciletích příprav Kansahariyya v letech 447 a 448 NGL ve čtyřech krocích přesunuta do universa Meekorah (náš Einsteinův vesmír). Se zahájením transferu Hangaye se stabilizovala psíkonstanta v oblasti vlivu DORIFERU.

V každé této fázi se materializovala asi čtvrtina celé hmoty Hangaye v Einsteinově vesmíru, kromě toho si galaxie s sebou přinesla svůj vlastí časoprostor z Tarkanu, takže části Hangaye v prvních chvílích po transferu byly naplněné typicky pochmurně rudou září Tarkanu. V té době každý, kdo se chtěl ke galaxii Hangay přiblížit, zašil strangeness šok.

Dislokace poslední čtvrtiny Hangaye vyvolala obrovskou kosmickou katastrofu. Došlo k DORIFER - šoku. Kosmonukleotid DORIFER se stáhl z Einsteinova universa. Tarkanský svaz Perryho Rhodana při opouštění Hangaye zamrzl na 695 let ve stázovém poli.

Hauriové mezitím rozpoutali stoletou válku v lokální skupině. Velká hvězdná říše Hangaye se v mnoha válkách rozpadla.

Po skončení vlády Monose se národy Hangaye stáhli a založili vyslanectví na Lokvorthu, sídle Galaktika. Národy Kansahariyya zastupovala v Galaktiku galaktická radní Dao-Lin-H'ay. Posbiové vyslali do Hangaye mnoho lodí s rozvojovou pomocí.

Pangalaktičtí statistikové v roce 1311 NGL předpověděli vznik negasféry v Hangayi, kvůli THOREGONOVÝM manipulacím. Již v roce 1329 NGL operovali Assassinové chaosu, Traitanky a továrny TRAICAH v Hangayi.

SOL dorazila počátkem roku 1330 NGL do Hangaye, aby pozorovala vznikající negasféru. Zjistilo se, že terminály Kolony jsou schopni vytvářet proto-chaotické buňky.