Aysel

Aysel byla superinteligence v universu Tarkan.

Historie

Historie Ayselu je známa jen v souvislosti s prehistorií Hexameronu před asi 12 miliony lety.

18 galaxií mocenské oblasti Ayselu bylo tehdy ovládáno knížaty:

Superinteligence Aysel pověřila knížata obranou před Pentalickou hordou, která ze vzdálenosti 40 milionů světelných let pořádala útoky do galaxie Evaduur. Sirixim dokázal odrazit hrozbu atentátem na Naroda Pentalické hordy.

Aysel navrhla Sirixima a ostatní na Sedm Mocných universa Tarkan, pro které byli hledáni nástupci. U nástupců se mělo jednat o vládce galaxií. Protože existovalo 8 kvalifikovaných uchazečů, zabil Sirixim královnu Nerimac.

Assoqu, Kashirishgal, Oveltan, Sinveghal, Sirixim se společně s Arufurem, pozdějším knížetem ohně Afu-Meteme a Nairmivanem, pozdějším Knížetem potopy světa Nirvan-Metemem, kteří oba pocházeli z vnějšku mocenské oblasti Ayselu, stali Mocnými.

Když po krátké době poznali, že Tarkan zanedlouho zemře tepelnou smrtí, nechali se chaotarchem Xpomulem přemluvit, aby změnili strany. Sirixim se stal Pánem Heptameru a ostatních šest se stalo knížaty Hexameronu.

Sirixim přidělil Assoqu galaxii mimo mocenskou oblast Ayselu a udělala z Arufura pána Hangaye.

V roce 445 NGL označovali Hauriové Pána Heptameru za vládce Eshraa Maghaasu, a superinteligence Aysel se zdála být neznámou.

Mocenská oblast

K mocenské oblasti Ayselu patřilo nejméně 18 galaxií. Známé galaxie:

Vzhledem k Hangayi se pravděpodobně nachází oblast kosmonukleotidu DORIFER uvnitř mocenské oblasti Ayselu. Pravděpodobně byla mocenská oblast Ayselu identická s 20 velkými galaxiemi a více než dvěma tucty malými galaxie, které tvořili galaktickou kupu Eshra Maghaasu.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!