Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Assu-Letel
hledat

Aqossu je jeden ze Sedmi Mocných z universa Tarkan. Pod jménem Assu-Letel byl Knížetem čistoty Hexameronu.

Vzhled

Aqossu má černočerné oči se zlatooranžově zářící zorničkou. Působí jako drsný obr, nosí své vlasy rozcuchané a přes obě ramena.

Historie

Pod svým původním jménem byl vládcem galaxie Hangay v mocenské oblasti superinteligence Aysel v universu Tarkan.

Od té doby co vyslal Haurie na podporu Šardů (Scharden) do dva miliony let vzdálené galaxie Shera Naar, se stal konkurentem Sirixima, pozdějšího Pána Heptameru.

Před asi 12 miliony lety je Aqossu na druhé straně materiálních zdrojů vysvěcen na jednoho ze Sedmi Mocných universa Tarkan a dostal spórovou loď. Assoqu poznal jako první, že Tarkan během následujících 60 milionů let zemře tepelnou smrtí. Chaotarch Xpomul přesvědčil následně Sedm Mocných, aby pro něj pracovali.

Ze Sirixima se stal Pán Heptameru. Ostatní Mocní vytvořili Knížata Hexameronu. Z Assoqu se stal Assu-Letel, Kníže čistoty.

Pán Heptameru předal Afu-Metemovi vládu nad Hangayí, Assu-Letel dostal galaxii mimo mocenskou oblast Ayselu.

Assu-Letel se přemístil do Meekorahu, aby vyrovnal transferem Hangaye ztracenou hmotu v universu Tarkan. V mocenské oblasti ESTARTU narazil v únoru 447 NGL na Taureca.

Protože mu transferem Hangaye byla odříznuta cesta k návratu do universa Tarkan, vstoupil do Taurecových služeb, který vystupoval jako Strážce z Truillau. Na jeho rozkaz odvezl v roce 447 NGL Gesil ze Sabhalu. Taurec jí, poté co jí odebral jedno vajíčko, pod vedením Nakka Caliora uzavřel do časoprostorové vrásy Uxbataan. S pomocí vajíčka zplodil Taurec Monose.

Assu-Letel dostal příkaz sehnat Srimavo, další inkarnaci kosmokratky Višny. Když ohlásil, že Srimavo byla Haurii, kteří nepodléhali jeho rozkazům, zabita, nechtěl mu Taurec věřit.

Když Gesil v únoru 1170 NGL s TABATINGA nouzově přistála na planetě Gropnor, setkal se s ní Assu-Letel ve formě Veslaře Nanarka. Byl tam zabit jedním Djuurym. Hledač boha z Achanai sledoval Assu-Letela jako inkarnaci boha Manuthe, aby opět získal vědomosti o materiálním zdroji Manuthe.