Menu
Informace o postavě:
Přezdívka:Sri, Sphinx
Místo narození:Země
Úmrtí:?
Výška:1,75 m
Popis:hubená, vysoká, bledá, věk 12 let, chlapecká postava, tmavé dlouhé vlasy, velké černé oči
Tituly:První inkarnace Višny
Srimavo
Srimavo
© VPM kg.

Srimavo, první reinkarnace odpadlické Kosmokratky Višny se nazývá také Sphinx, nebo zjednodušeně Sri. Vznikla na Zemi.

Popis

Srimavo je hubená, vysoká a bledá dívka, stará přesně 12 let, když je nalezena 5. ledna 425 NGL u paty Putovních hor na Shounaru. Její vlasy jsou dlouhé po ramena a černé. Její oči jsou veliké a zdánlivě bezedně černé. Ve tváři se jí značí osamělost, melancholie, moudrost a skrytá stopa zvláštní žádostivosti. Vyjadřuje se jako dospělá, v perfektním interkosmu, avšak velice cizorodě. Její hlas působí dojmem hudby, tím dodává slovům hluboký význam, která znějí jako poselství. Srimavo je mentálně odstíněna, takže ji ani Gucky a Fellmer Lloyd nemohou telepaticky vypátrata nebo zaměřit. Disponuje zvláštními silami, u kterých není jisté, zda-li jsou paranormální. Nápadné je, že každý, kdo hledí do jejích temných očí, cítí ve svém vědomí vizi černého ohně, vizi temného plamene.

Životopis

Ve Srimavině okolí se často dějí záhadné věci - často dochází ke změnám konzistence předmětů. Zdá se, že má také téměř hypnotický vliv a někdy dokonce nucení působit na ostatní. Přichází a odchází, jak se jí zlíbí, podněcuje malé bouře, nechává vybuchovat bomby a vyrábí hrozivé představy. Roboti se stávají náhle neviditelnými. Všechny tyto věci však trvají jen krátce - a síla, se kterou jich Srimavo dosáhla, se zdá být vyčerpána; potom se musí znovu zotavit.

Zajímá se o všechno, co souvisí s Quiupu, virovými pokusy atd., prahne a sbírá o nich informace. Tvrdí, že může Quiupu pomoci při jeho pokusech. Na všechny otázky, které se týkají její osoby nebo jejího původu však odpovídá vyhýbavě a často dvojsmyslně. Quiupu ji při prvním setkání označí za »součást Višny«. Po dramatickém měření sil s Gesil Srimavo zmizí a dlouhá léta se považuje, že byla absorbována Gesil. Ve skutečnosti však při boji velice tělěsně i duševně utrpěla a uprchla do péče Leonarda Frooda, který vedl v severních Himálajích dětskou vesničku a staral se zde hlavně o tzv. problémové děti. Tam je v prosinci 428 NGL Srimavo objevena Gesil a unesena, aby ona i Belice mohly být vyléčeny z jejich utrpení. Pro Gesil to znamená nápravu za to, co Sri způsobila. Obě další reinkarnace jsou pro Srimavo od té doby jako velké sestry, se kterými ji pojí ztělesnění Višny.

Srimavo mezitím vyrostla na 1,75 metrů, ale je stále ještě chlapecky vytáhlá a také v podstatě chlapecká, »veselá teenagerka«. Již se v ní ale nenachází žádná negativní součást. Ačkoliv už v ostatních bytostech nezanechává žádné vize černého plamene a duhy, vyzařuje stále něco, co víc a víc plete opačné pohlaví. S Gesil a Belice je ve stálém telepatickém kontaktu. Myšlenky ostatních ale číst nemůže. Vše ale ukazuje na to, že jí zbyly ještě skryté psionické schopnosti. Srimavo přijímá výkyvy nálad, může odhalit lháře a pokrytce. Může též vnucovat určité pocity a nálady. V budoucnosti si jde Srimavo stále více svou vlastní, nezávislou cestou.

Roku 447 NGL dostane Assu-Letel od Taureca příkaz, odvézt Srimavo z oblasti Estartu a přivést k němu. Assu-Letel se však vrací s nepořízenou a tvrdí, že Srimavo byla asi zavražděna Haurim, aniž tomu mohl zabránit.