Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Lloyd, Fellmer
hledat

Lloyd, Fellmer

(přesměrováno z: Fellmer Lloyd)
Informace o postavě:
Datum narození:9.10.1945
Místo narození:USA, Země
Úmrtí:1169 NGL
Národ:Pozemšťané
Popis:všední nenápadný typ muže, trochu při těle, široký v ramenou
Tituly:Člen nového Sboru mutantů, Člen starého Sboru mutantů, Mutant - telepat, Mutant - zaměřovč mentálních vln, Nositel buněčného aktivátoru
Lloyd, Fellmer
Lloyd, Fellmer
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 17: Planeta umírajícího slunce
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1501: Cesta bez návratu
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Fellmer Lloyd byl zaměřovač a telepat a člen Sboru mutantů. Dokázal registrovat frekvence cizích mozkových vln. Zprvu se zdálo, že umí číst myšlenky jako John Marshall, ale pak se zjistilo, že nejdříve přijme a definuje mozkové vlny, a teprve z nich dešifruje obsah myšlenek.

Popis

Jeho postava je lehce podsaditá, ale jinak je svalnatý a ramenatý. Kromě toho má široký obličej a husté, tmavé vlasy s nápadným holým místem v týlu.

Životopis

Fellmer Lloyd se narodil 9. října 1945 v USA. Pracoval jako pomocník v atomové elektrárně, dokud nebyl jako telepat a zaměřovač rekrutován Perrym Rhodanem do Sboru mutantů Třetí moci. Do Sboru nastupuje jako zakládající člen.

Roku 1976 mu byla na Poutníku poskytnuta buněčná sprcha, roku 2326 obdržel jeden z 25 buněčných aktivátorů, které superinteligence ID roztrousila.

2040 poslán na Volat zjistit, proč Ralph Sikeron vyslal Tři údery zvonu.

Jako jeden z mála mutantů přežil rok 2909 a tedy krizi Second Genezis, protože jeho parapsychické schopnosti nebyly ovlivněny shozením amerických atomových bomb na Hirošimu a Nagasaki roku 1945.

Při založení Nového sboru mutatnů v roce 3440 se stává jeho šéfem.

Když při velkém exodu mutantů roku 3587, kdy osm Staromutantů a většina členů Nového sboru vejde do ID, zůstává jako jediný s Rasem Čubajem a Guckym po boku Perryho Rhodana.

V období Kosmické Hanzy patří k věrným druhům Perry Rhodana.

Umírá společně s Rasem Čubajem roku 1169 NGL na planetě Compol, když je odpojen jeho buněčný aktivátor, protože Lloyd nemohl uposlecnout výzvu ID, aby všichni odevzali své aktivátory.

Pocty

V neznámé době je po něm pojmenována nová mutantská škola, která existuje ještě v roce 1303 NGL.