Li da Zoltral

Informace o postavě:
Datum narození:11. ledna 1189 NGL
Místo narození:Arkon I
Úmrtí:1225 NGL
Výška:1.82 m
Národ:Arkonidané
Popis:štíhlá, asi 70 kg, mrštné tělo, malá prsa, nápadné krátké červené vlasy, rubínové oči
Tituly:Laktrote
Li da Zoltral
Li da Zoltral
© VPM kg.

Li da Zoltral je arkonidská historička, která Atlana podporuje roku 1225 NGL ve výzkumném projektu Epetranův archiv a doprovází ho do Omega Centauri.

Popis

Li je vysoká 1,82 metru, štíhlá a váží asi 70 kilogramů. Má mrštné tělo, malá prsa a nápadné krátké červené vlasy (přičemž to pravděpodobně není pravá barva jejích vlasů). Její tvář je souměrná a má zářivé rubínově červené oči.

Charakteristika

Má právo být oslovována jako Laktrote, neboť je vyučena a promována jako historik v této hodnosti, která se dá přeložit jako Mistr a odpovídá v tomto slova smyslu terranskému doktorovi. Její specializací jsou lemurské záznamy v Epetranově archivu.

Životopis

Li da Zoltral se narodila 11. ledna 1189 NGL na Arkonu I a pochází z dříve nevýznamné vedlejší větve rodiny da Zoltral, přestože bydlela až do setkání s Atlanem v jejich rodinném Khasurnu. Přes své mládí má pozoruhodné schopnosti.

Poprvé se s Atlanem setkala na konci roku 1224 NGL. 11. února 1225 NGL vede výzkum v Epetranově archivu, kterého se také zúčastnil Atlan, a bude svědkem atentátu, při kterém byl ukraden Krish'un. V následující době Atlana podporuje při hledání po důkazech důvodů pro tento atentát, který je zavede až do Omega Centauri.

Při expedici do Omega Centauri se Atlan a Li do sebe zamilují a stráví tak spolu nejednu noc. I přes intenzivní zkoumání její anatomie se Atlanovi nedaří zjistit původní barvu jejích vlasů.

Na Shahaně je Li unesena několika Tariky a odvezena na stejnojmennou planetu. V tamní klonové továrně je jí odebrána na zkoušku tkáň. Z jejích tělních buněk mělo vzniknout nové naklonované tělo. Atlan vede zásahový tým do továrny a svou milenku osvobodí.

Li však trpí zvláštní ztrátou vědomí, která se zdánlivě objevuje vždy poté, co se Atlan dostane do nebezpečí. Stává se z ní pak nemilosrdná, ale velmi efektivní bojovnice. Jak se později ukáže, implantoval jí robot Kosmokratů Samkar druhé vědomí. Li měla úkol Atlana chránit. Její původní vědomí bylo přeneseno lemurským Přenašečem vědomí na konzervované tělo Tamrata Nevuse Mercova-Bana a tak zemřela. Samkar vzal Liino zraněné tělo sebou.

Liino tělo se později opět vynoří v trhlině Obsidian a zasáhne do boje o soustavu Backup praroje Litrakduurn. Přitom použije různá zařízení Kosmokratů. Zničí Krystalický měsíc a pravděpodobně při tom přijde o život. Atlanovi je ale jasné, že se už nejednalo o Li, kterou miloval, ale jen o její tělo, které sloužilo jako schránka pro jinou duši.

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!