Leticron

Informace o postavě:
Národ:Supertěžcí
Výška:1.98 metru
Popis:žlutavá pleť; široký obličej; tmavě černé, hladké, dlouhé vlasy
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 663: Leticron, Supertěžký
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 709: Ocelová pevnost Titan
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Pariczan Leticron byl za vlády Koncilu Sedmi Prvním Hetranem Mléčné dráhy. Disponoval slabými paraschopnostmi.

S výškou 1.98 metrů a 1.85 metru šířky v ramenou je dokonce i mezi svými obrem. Stejně jako všichni Periczani má žlutavou pleť a široký obličej. Jeho vlasy jsou tmavě černé, hladké, lesklé, velice dlouhé a na šíji svázané do tlustého copu. Tento cop je propletený vzácným páskem z flexibilního kovu. Leticron většinou nosí neviditelnou síťku na vlasy, která je protkána duhovými krystaly howalgonia.

Svým myšleným a celkovým způsobem chování se nijak neliší od ostatních Supertěžkých. Svým způsobem se chová jako vzdělaný Siganec: nikdy se nahlas nesměje, nedělá oplzlé vtipy, má nejlepší způsoby a je ve všech věcech elegantní - jen ne ve své povaze. Leticron je pokládán za absolutně nesvědomitého a mocí posedlého.

Leticron disponuje třemi paraschopnostmi:

  • Předtuchař: se stoprocentní jistotou vycítí, co jeho protějšek zamýšlí udělat. Tato schopnost působí až na čtyři až pět světelných let. To ale musí Leticron jednat s osobou, se kterou měl již dříve kontakt.
  • Přesvědčovací injektor: Leticron může ostatním vnutit přesvědčení, že je obdivuhodný.
  • Mozkoobraceč: Leticron svého protivníka touto psionickou zbraní obrátí ke zcela opačnému jednání. Je proti němu tak bezbraný a donucený přemýšlet o věcech, které mu jsou příjemné. Chce-li například na někoho vystřelit, náhle začne myslet na všechno ostatní - jen už více ne na útok.

V roce 3459 Leticron vojenskou revolucí převzal na Paricza moc a získal titul Corun of Paricza. V této době je Supertěžký starý 45 let. Disponuje údernou flotilou čítající přes 8000 těžkých a nejtěžších kosmických lodí. 3. července 3459 je Supertěžký Lary jmenován Prvním Hetranem Mléčné dráhy, poté co se krátce předtím vypořádá s několika konkurenty.

Jeho hrůzovláda trvá 121 let. Jde přes mrtvoly, aby se dostal ke svému cíly; na konci, věkem duševně zmatený, je zabit svým nástupcem Maylpancerem v souboji. Leticron se nechal porazit, aby jeho vědomí mohlo vstoupit do kameného soklu vypreparovaného PEW-kovem v jeho pevnosti na Saturnově měsíci Titanu.

V roce 67 NGL je Leticron vytažen z kamenného soklu, jeho vědomí transformováno do posledního existujícího Multicyborga, což mu zaručí relativní nesmrtelnost. Své paraschopnosti ale dlouhým pobytem v kamenném soklu ztratil. Je převezen na Pariczu, kde ho Garumar, Corun of Paricza, odsoudí ke 380 letům ve vězení. Jeho další osud se ztrácí v temnotě dějin...

Aktuální data:
20.6.2021
1566 před NGL
36. Messon 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459385.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!