Ocelová pevnost Titan

z Databáze Multiversa

Ocelová pevnost Titan byla vybudována z pověření Prvního Hetrana Mléčné dráhy, supertěžkého Leticrona, na Saturnově měsíci Titanu za časů larské invaze. Svým tvarem připomíná obrovský kus betonové zdi pokrývající přes sto čtverečných kilometrů. Na Dvoře sloupů pořádali Supertěžcí závody na ocelových koních. Převážným stavebním materiálem byla ocel, od toho také její jméno.

Poté co Leticron v roce 3580 v souboji s Maylpancerem přišel o život, vplula jeho duše do připraveného bloku PEW-kovu. Tam zůstala zachycena až do roku 67 NGL.

V roce 3585 byla pevnost bombami zcela zničena. Teprve během stoleté války získala ocelová pevnost znovu na významu, když Monos reaktivoval opevnění a nechal nainstalovat velkosyntroniku, která měla sloužit jako nouzová záloha pro NATHANA. To byl ale jen trik na oklamání NATHANA. Během testování titanské syntroniky byl NATHAN plánovitě odpojen a po restartu připojen do sítě Simusense.

Po roce 1147 NGL byla větší část Ocelové pevnosti přebudována na výzkumné středisko. Z menší části se stalo museum. Mezi roky 1174 a 1198 NGL (přesné datum není známo) převzal vedení výzkumného centra terranský šéfvědec Myles Kantor.