Menu
Informace o postavě:
Výška:2,52 m
Národ:Robot - pověřenec kosmokratů
Popis:robot z kovu
Laire
Laire
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 900: LAIRE
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 982: Vyvolený
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Laire je robot kosmokratů, je asi 2,5 metru vysoký, humanoidní a velice estetický. Jeho povrch je zhotoven z pohyblivého a flexibilního kovu. Když se Pozemšťané s Lairem poprvé setkají, je nápadné, že jeho prsty (šest na každé ruce) vypadají jako částečně uříznuté a že mu chybí levé oko.

Laire slouží kosmokratům už miliony let. Jeho původním úkolem byla údržba a vedení PLOŠINY v galaxii Država Errantů (na této plošině se scházelo Sedm Mocných). Svým levým okem se mohl Laire odebrat za kosmokraty za Materiální zdroje. Avšak při přepadení, provedeném Loowery, mu bylo toto zvláštní oko uloupeno.

Po nějakém čase zpozoroval Laire Bardiocovu yradu na ostatních Mocných. Nejenže však zrádci nezabránil v krádeži Spórové lodi PAN-THAU-RA, dokonce Bardioca doprovázel při jeho útěku. Když Bardioc opustili loď, Laire několik set tisíc let marně očekával jeho návrat. Poté se rozhodl aktivně zasáhnout do událostí. Skryl PAN-THAU-RA do hyperprostoru (částečně, jedna třináctina zůstala ve standardním vesmíru), ovlivňoval pod identitou Vesmírného kola civilizaci Wyngerů a nechal je, aby po celém kosmu hledali ztracené oko. Na palubě Spórové lodi vznikl po nepodařeném experimentu s biospórami inteligentní život, lid Anskenů. Na palubě vystupoval Laire pod identitou LARDA.

V roce 3586 zasáhnou SOL a BÁZE a vyvedou PANA-THAU-RA zpět do normálního prostoru. Laire se z ryze pragmatických důvodu přidá k Pozemšťanům. Na palubě BÁZE se nakonec setká Loowerem Pankha-Skrinou a bojuje s ním o oko, které bylo mezitím nalezeno na Zemi. Později toto oko předá Perrymu Rhodanovi, avšak kosmokraté ho vybaví novým a Laire je následuje za materiální zdroje.