Menu
Technická data:
Typ stavby:vesmírné stanice
Vlastník:Kosmokraté

Jméno PLOŠINA obdržely ve vesmíru umístěné stanice kosmokratů.

Obecně

Všechny dosud známé PLOŠINY mají společný rys – z jakéhosi šedého dýmu tvořenou mlhu, která je kompletně obklopuje a znemožňuje volný výhled na okraj stanice a umělé nebe nad ní. Ze vzpomínek Torra Samaha se zdá být jisté, že na stanice není možno vstoupit bez svolení kosmokratů. Jen tak je možno projít stanice obklopující pararealitou.

Známé stanice

Rozdíly mezi stanicemi spočívají v jejich funkci.

  • Na PLOŠINĚ robota Laireho byla vystavěna obrovská budova, před níž se scházelo Sedm Mocných. Ve stavbě samotné pak Mocní debatovali o dalším postupu v rozšiřování života v kosmu. Když přilétla expedice Loowerů, která pak zcizila Lairovo oko, zjevila se PLOŠINA před velitelem Brozonem Halvem v takové velikosti, že na ní mohla přistát celá loowerská flotila.
  • Na PLATÓ Sluhů Materie byla taktéž stavba, ve značné míře však sloužila pouze jako skladiště pro ve stázi uložená těla Maunariů, určená pro případný příchod kosmokratů.
  • Na PLOŠINĚ Sedmi Mocných Tarkanu stál v centru štíhlý zářící pilíř, pravděpodobně fungující jako relé pro spojení s kosmokraty.
  • Z výpovědi Ernsta Ellerta je známo, že další PLOŠINA je v arresu. Její vzhled a určení je však nejisté.

Funkce

Stanice sloužily jako místo setkání významných služebníků kosmokratů. Pokud mají ještě další funkce, jsou ještě dalekosáhle neznámé.


Dějiny

Lairova PLOŠINA

Po mnoho statisíciletí se na stanici po přijetí VÝZVY setkávalo Sedm Mocných. O Mocné se zde staral robot Laire. Nacházel se tu také robot jménem Tork. Během doby se PLOŠINA stále více rozpadala, neboť byla vystavena silnému vlivu okolních sluncí.

Na již značně opotřebené PLOŠINĚ se sešlo zbývajících pět Mocných, aby zrádného Bardioca třemi hlasy proti dvěma odsoudili ke ztrátě těla.

V roce 3585 anihiloval Ganerc poslední zbytky PLOŠINY.

PLATÓ

Historie této stanice je popsána v tomto článku.

Zdroje

PR 850, PR 900