Menu
Informace o postavě:
Úmrtí:Spojení s Císařovnou z Thermu
Národ:superinteligence
Popis:obr s plápolajícími vlasy
Tituly:Mocný, superinteligence
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 850: BARDIOC
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 867: Bardioc a Císařovna
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Mocný, později superinteligence. Jeden ze Sedmi Mocných (píše se Bardioc v případě Mocného, BARDIOC jako superinteligence), pověřených šířit v kosmu život a obdařovat ho inteligencí.

Vzhled

Bardioc vypadá jako obr s plápolajícími vlasy.

Historie

Je jiný, než jeho šest druhů, sleduje své vlastní plány a chce se stát kosmickou mocností, aniž by hleděl na důsledky svých činů (je to důsledek unuděnosti, kterou cítili všichni Mocní). Proto ukryje svou Spórovou loď PAN-THAU-RA a pokusí se zmanipulovat právě vytvořený Roj. Ostatní Mocní Bardiocovu zradu odhalí a potrestají ho vyhnanstvím: Bardiocův mozek bude izolován a uložen na planetě v odlehlé sluneční soustavě (je to svět Parföx-Par v galaxii Barxöft). Podivné centrální vyzařování galaxie má na vyhnancův mozek vliv a uspává ho. Po uplynutí tisíců let dojde na planetě k prudkému zemětřesení a Bardiocovo vězení je poškozeno. Stále ještě spící Mocný se dostane do kontaktu s rostlinstvem planety a dojde k neuvěřitelné symbióze: Bardiocův mozek začíná růst a bujet. Zatímco se Bardioc šíří po celé planetě, zdá se mu sen o velké říši, kterou zbuduje. Má ovšem strach z ostatních Mocných, kteří by jeho snahy mohli znovu překazit.

Díky náhodnému kontaktu Hulkoosky se snící Bardioc změní v superinteligenci: Stane se z něho BARDIOC. Odbočky mozku, takzvané Malé majestáty, přispějí k vytvoření mocenské oblasti. Soužený strachem z objevení a s vědomím vlastní nepohyblivosti vytvoří superinteligence své inkarnace: CLERMACA, VERNOCA, SHERNOCA a BULLOCA. BARDIOC se však o své inkarnace velice obává, a proto je ukryje do energetické sféry. Vyvine poté přístroj, který každému pozorovateli inkarnací ukáže jiný obraz, vždy jde přitom o podobu nápadně hezkého a silného zástupce pozorovatelova vlastního lidu. V roce 3585 narazí BARDIOCOVA expanze na hranice mocenské oblasti Císařovny z Thermu. Právě v tu dobu vzniká jako poslední inkarnace BULLOC. Superinteligence k sobě nakonec v rámci svých plánů přivede Perryho Rhodana. Lidstvu se za velkého nebezpečí podaří přivést k BARDIOCOVI Císařovnu z Thermu, načež se obě SI spojí do nové – pozitivní - entity THERMIOC.