Auris z Las-Toóru

Informace o postavě:
Popis:štíhlá, měděně červené vlasy, zelené oči
Zemřela:2106 při ztroskotání lodi
Národ:Akonané
Auris z Las-Toóru
Auris z Las-Toóru
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 100: Hvězda naděje
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 125: Zachránce Impéria
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Auris z Las-Toóru z je akonská vědkyně v oboru galaktosociologie.

Je urostlá, štíhlá a má dlouhé, lehce vlnité, měděně červené vlasy, které se lehce nazelenale třpytí, a zelené oči. Dá se charakterizovat jako vysoce inteligentní a upřímná.

V roce 2102 se setkala s Perry Rhodan po přistání FANTASY na měsíci Drorahu Xölayr. Byla vyslána vládnoucí radou Akonu, kvůli svému vědeckému oboru. Terrance se v té době ještě považovali za Arkonidany. Při druhém setkání krátce po té na Drorahu, získala Auris prostřednictvím špionážních přístrojů pozici domovského systému zdánlivých arkonidanů. Jak Perry Rhodan, tak i Auris, byli sebou vzájemně fascinováni.

Když vládnoucí rada na základě získaných dat zjistí, že příchozí nejsou Arkonidanů, a sdělí to Auris, tak ta prchne, a FANTASY je napaden. Tato reakce se dá vysvětlit na základě nucené izolace, která přetrvala od pádu Velkého Tamania.

Během porady v robotu Regentovi na Arkonu III, při kterém je objasněn původ Arkonidanů z Akonanů, jsou Perry Rhodan, Atlan a Tama Jokida uneseni Akonany. Akonané vnikli do Regenta pomocí transmiteru, který nainstalovali během časového posunu. Mají být převezeni na Akon k Vládnoucí radě. Auris, která se s nimi nachází na palubě lodi, a která se zamilovala do Perry Rhodana, vezmou s sebou pryč, poté, co jim přispěchá na pomoc IRONDUKE.

IRONDUKE zničí elektrárenské stanice, které napájejí Modrý ochranný štít, a Akonané jsou bez ochrany. Auris je poslána na Drorah, aby Vládnoucí radě předala požadavky Terranců. Zněly: Konstrukční plány akonského lineárního pohonu, obchodní základnu na Drorahu, zanechání operací na terranských zájmových území.

V následující době se vztah mezi Perry Rhodanem a Auris prohluboval.

V rámci operace Zoufalství v roce 2106 se Auris dostane do terranského zajetí, aby nemusela pracovat proti Terrancům. Nakonec se přidá zcela na jejich stranu a zúčastní se operace na palubě falešné arkonské imperiální lodi SOTALA.

Auris z Las-Toóru zemře, když je SOTALA ostřelována akonskými loděmi a zřítí se.

Aktuální data:
30.7.2021
1566 před NGL
34. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459425.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!