Drorah

Astronomická data:
Další jména:Sphinx
Počet měsíců:2
Sluneční soustava:Akon
Vzdálenost ke Sluneční soustavě:45.000 LY
Galaxie:Mléčná dráha
Střední vzdálenost od slunce:48.1 milionů kilometrů
Doba oběhu:5742.858 Terranských let
Doba rotace:neznámá
Průměr:neznámý
Tíže na povrchu:1.1 g
Obyvatelé planety:
Akonané
Měsíce:
Xölyar (Ramses)

Drorah, terransky Sphinx, je domovskou planetou Akonanů.

Popis

Pátá planeta slunce Akon má dvě vlastní družice - větší, jako Merkur velký měsíc Xölyar, oběhne Drorah jednou za 53 hodin a od Terranců dostal jméno Ramses. Druhý má velikost asteroidu a je neobydlený. Hlavní kontinent planety se nachází u rovníku a má jméno Varolaas.

(poznámka: Terranci nikdy neuznali akonská jména. V jejich terminologii se planeta a její měsíc i ve 14. století NGL nadále označájí jmény Sphinx a Ramses, které jim dal Perry Rhodan. To umocňuje nevoli Akonanů vůči Terrancům.)

Osídlení

Akonanská verze

Drorah je údajně pojmenovaný na počest lemurské admirálky evakuační flotily, která v závěru války proti Haluťanům prolétala kolem páté planety a evakuované tam vysadila.

Lemurská verze

Lemurská verze (a podle dějin správná verze) se odlišuje od akonanské. Lemurské dějiny ukazují, že na počátku války proti Bestiím/Prahaluťanům, Velké Tamanium dosáhlo své maximální velikosti 111 Tamanií, a Drorah byl již v roce 50.270 před Kristem hlavním světem 87. Tamania. Planeta Drorah byla kolonizována předky admirálky Drorah.

Historie

Drorah byl osídlen kolem 50.270 před Kristem Lemury a byla hlavním světem 87. Tamania. V čase lemursko-halutské války zde sídlil Zlatý Talossa, časový agent Mistrů ostrovů a Tamrat 87. Tamania se sídlem na Drorahu.

Svět byl znovu objeven v roce 2102 při prvním letu experimentálního křižníku FANTASY, při kterém Perry Rhodan testoval lineární pohon převzatý od Druufů a vylepšený profesorem Kalupem. Akonané tou dobou žili izolovaně. Reagovali navzdory své vyspělé technice (především v oblasti transmiterů) hlavně kvůli porušení své izolace trochu panicky. Krátce po objevu soustavy došlo ke krátké válce mezi Akonany a Terranci/Arkonidany.

Na základě časté, dobrovolné izolace byla hustota zalidnění Drorahu relativně nízká, kolem roku 1225 NGL tu žila jen asi miliarda Akonanů.

Od listopadu 1344 NGL platí na planetě Direktiva Terminační kolony TRAITOR. Drorah je obsazen Mor'Daery. Blízko paláce rady je zřízen Temný obelisk. Členové Vládnoucí rady jsou zavražděni Mikrobestiemi.

V srpnu 1345 NGL se objevzuje celá operační flotila TRAITORU a rozebere povrch planety na jednotlivé protokabinety (přičemž zemře nezanedbatelná část populace Drorahu). Zbytek světa je STROJI Kolony přeměněn na energii, která protokabinety přenese do hyperprostoru, kde budou čekat na instalaci do chaotenderu.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál