Menu

Jokida, Tama

(přesměrováno z: Tama Jokida)
Informace o postavě:
Datum narození:12. listopadu 1945
Místo narození:Japonsko, Asie, Země
Úmrtí:3587
Národ:Pozemšťané
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - telekinet, Nositel buněčného aktivátoru, Staromutant
Jokida, Tama
Jokida, Tama
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 6: Sbor mutantů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1235: Blesky nad Edenem
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Telekinet Tama Jokida se narodil 12. listopadu 1945 v Japonsku. Pochází z dobré rodiny. Svým schopnostem vděčí pravděpodobně shození atomových bomb na Japonsko koncem 2. světové války.

Vzhled

Tama Jokida je podsaditá a středně vysoký. Barva pleti a tvar obličeje svědčí o japonském původu. Nosí plnovous a jeho vlasy jsou krátce střižené.

Charakteristika

Telekinet s ostatními jedná velice vybranými způsoby a je velice výmluvný.

Životopis

Když Bully a Tako Kakuta roku 1971 hledají v Japonsku mutanty, objeví studenta astronomie Jokidu v Nagasaki mezi diváky finále japonského fotbalového mistrovství. Jako mutant - telekinet dokáže pomocí vůle pohybovat různými, často i značně těžkými předměty

Od roku 1971 patří od jeho založení do Sboru mutantů Perryho Rhodana. Během svého členství se účastní velkého počtu různých misí. Nejprve musí pomoci s utajením polohy Země před Skokany a robotem Regentem, stejně tak se účastní vypnutí modrého štítu Akonu. V pozdějších dobách se účastní akcí na intergalaktickém poli – např. s Posbii, Mistry ostrovů a Časovou policií.

Již v roce 1980 mu byl proces stárnutí zastaven v 31 letech buněčnou sprchou a roku 2326 obdržel buněčný aktivátor.

Po atentátu na Mezihvězdný obchodní veletrh v Terranii v březnu roku 2166 se vydává Tama Jokida s Perrym Rhodanem a křižníkem JUNO k hvězdokupě Demetria. Po záchraně Magaduů před nepřátelskými roboty je od Rhodana dočasně oddělen, vrací se s ním pak ale do Trafalgar City, kde dochází k dalším bojům proti robotům.

Roku 2909 přijde spolu se sedmi dalšími, později nazývanými, Staromutanty během krize Second Genesis o život. Vědomí umírajících se však dostane do hyperprostoru , kde setrvávají až do roku 3444, kdy se usídlí v PEZ-kovu na planetě Asporc.

V roce 3587 pak nakonec s ostatními sedmi Staromutanty, a rovněž s dalšími členy Nového sboru mutantů, vejde do ID.

V dubnu 1291 NGL je - i s ostatními parapsychicky nadanými - nakrátko uvolněn z ID, aby superinteligenci pomohli v Kotli DaGlauše a Salmenghestu.