Demetria

Demetria je název hvězdokupy v Mléčné dráze. Je vzdálena 11‘500 světelných let od Sluneční soustavy.

Známé soustavy a planety

Soustava Norak'Tar

Soustava Sepzimor

Soustava Victory

Známé národy

Historie

Asi 15‘000 let před Kristem byla Demetria ovládána říší humanoidních Magadonů, respektive Regentů energie. V té době zuřila válka s Arkonidany, v jejímž průběhu byl Magadon zničen. Po porážce Regentů se stáhlo deset »Vyšších vládců« na Magadonu a odebrali se ve velké hlubokomořské základně do kryostáze. Spánkovou fázi si naplánovali na 20‘000 let. Ostatní pozůstalí Magadoni se dále vyvinuli v Magady.

Magadu obývali ve 22. století 50 planet v hvězdokupě Demetria, jednalo se po zničení domovského světa Magadon o roztroušenou bezvýznamnou populaci. Arkonidané již byli převažující mocí v Demetrii.

Planeta Trafalgar v soustavě Victory byla kolonizována Terranci. Kolonisté si začali říkat Victoriové. Ve 22. století platila Demetria za rozvíjící se regionální centrum.

4. března 2166 - v raných dobách Spojeného impéria - byl androidy, kteří se vydávali za Victorie, spáchán v Impériu Alfa atentát na Perryho Rhodana. Na svědomí ho měl Lok-Aurazin.

Stopy pachatelů zavedly Velkého administrátora do hvězdokupy Demetria. Tam narazil s členy Sboru mutantů na poslední Regenty energie, kteří byli probuzeni z kryostáze a dostali se do konfliktu s tamějšími Terranci. Hvězdokupa byla v této době oblastí velkých hyperbouří, takže veškerý kontakt s vnějším světem nebyl možný.

Aktuální data:
23.10.2021
1566 před NGL
34. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459510.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!