Magadu

z Databáze Multiversa
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Magadon
Známé obydlené planety:
Lamar-Grall, Sepzim, Magadona

Národ Magadů(or. Magadu) obývá asi 50 planet v hvězdokupě Demetria. Jsou označováni také jako Pustí filozofové.

Vzhled

Magadu jsou humanoidní. Jsou vysocí (mezi 1,90 až 2,20 metrů) a kostnatí. Mají stříbrně se třpytící kůži, která působí jako alabastr. Jejich svalnatý krk je dvakrát tak dlouhý, jako u Terranců. Ruce i nohy mají čtyři prsty. Magadu se pohybují složitým trhavým způsobem, jsou při tom ale zvláštně elegantní. Magadu nosí zpravidla oděv, který je na jedné straně spojen broží Kamée. Tento plochý, zaoblený kotouček má v centru usazen jasný křišťál.

Mužským Magadu se na hlavě vytvářejí tak zvané horké skvrny, které se pomalu rozšiřují. Jedná se o místo, které je někdy červené a vydává teplo. Pokud by nebyli ošetřeni, může to vést až k přehřátí mozku a ke kolapsu. Obtíže nemohou být vyléčeny úplně, ale mohou být jen zmírněny. Proto si také Magadu dávají na horkou skvrnu jasný křišťál. Ten zaroste do kůže a horkou skvrnu ochladí. Hlavy Magadů mužského pohlaví jsou proto pokryty několika takovými třpytivými krystaly.

Charakteristika

Všichni Magadu sami sebe chápou jako součást kolektivního společenství. Jsou to pacifisté, tvorové spojení s přírodou. Staří a moudří Magadu si mohou rozvinout schopnost, díky které mohou zpěvem vyléčit nemoci různých bytostí.

Společnost / Kultura

Ve jméně každého Magadu se vždy nachází číslo, které označuje příslušnost k určitému rodu.

Známé rody:

  • z Třinácti
  • z Dvaceti
  • z Tisíce (dnes již vymřel)

Rod »z Tisíce« byl jménem prvního rodu Magadů. Čísla označují skupiny rodin, neudávají však, kolik členů každý rod má.

Obydlené světy

Známí Magadu

Historie

Národ Magadů pochází z Magadonů. Magadoni původně obývali svůj domovský svět, planetu Magadon, a byli vysoce vyvinutým národem, který ovládal lety do vesmíru. Regenty energie ovládaná Říše Magadon ovládala pravděpodobně celou hvězdokupu Demetria. Asi 15‘000 před Kristem vedli Regenti energie (také označováni jako »Vyšší vládci«) válku proti Arkonidanům, ve které byli nakonec poraženi. Magadon byl v této válce zničen. Někteří Regenti se odebrali na Magadoně do kryostáze.

V budoucnu se zbývající Magadoni zřekli veškeré techniky. Během tisíciletí se vyvinuli v Magady. Jejich zvláštně vyhraněný cit, být součástí kolektivu, a k tomu také sounáležitost s přírodou, ve které žijí, vznikly následkem zničení jejich domovské planety.

Ve 22. století byli Magadu národem roztroušeným na 50 planetách v hvězdokupě Demetria. Z tamějších mocenských bloků jsou nyní již bezvýznamní. V roce 2166 pomohl Kalaab ze Třinácti Perrymu Rhodanovi, jehož skupina byla na Trafalgaru napadena roboty Regentů energie. Kalaab ukryl Terrance do obytné jeskyně svého lidu, ale i přesto byli krátce poté roboty znovu přepadeni. Perryho Rhodana a jeho průvodce znepokojovalo, že mohli Magady svým druhým zásahem přivést do nebezpečí.

Lok-Aurazin vzal několik Magadů jako rukojmí, když mu Perry Rhodan odepřel kapitulaci HVĚZDOPRACHU. Roboti, kteří bezmocné bytosti ohrožovali, byli však přinuceni se navzájem zničit.