Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Budovy a stanice > Impérium-Alfa
hledat

Impérium-Alfa je gigantická kontrolní centrála, ve které se sbíhají všechny nitky Solárního impéria. Komplex budov je prakticky městem ve městě ale i pod Terranií. V nadzemní části budovy se vyřizují každodenní problémy, ale větší část zařízení leží podzemí.

Impérium-Alfa je soběstačné, má vlastní elektrárny a vysílací zařízení, jakož i zařízení k výrobě surovin a jídla. V Impérium-Alfa se nacházejí nejmodernější kliniky a všechno, co tamní obyvatelé a pracovníci potřebují ke svému životu. Těmito opatřeními a vynikajícím bezpečnostním zařízením a defenzivními systémy je zajištěna plná operabilnost Solární vlády i ve stavu nouze.

Během krize s Rojem se lidé z Impérium-Alfa snaží alespoň minimálně zásobovat ohlupené lidi. Během této doby se ale zas a znovu imunní zločinci, jako např. Masko Batala, pokoušejí proniknout do Impérium-Alfa, aby na sebe strhli moc.

Během Larské invaze je Impérium-Alfa dočasně používáno invazory.

Po založení Kosmické hanzy je Impérium-Alfa přejmenováno na HQ-Hanzy. Po zničení HQ-Hanzy Kosmickou továrnou WAVE vznikne na jejím místě Rezidenční park.