ARCHETIMOVA BAŠTA

ARCHETIMOVA BAŠTA
ARCHETIMOVA BAŠTA
© VPM kg.

ARCHETIMOVA BAŠTA byla manifestačním bodem superinteligence ARCHETIM na planetě Oaghonyr.

BAŠTA se nacházela tisíc kilometrů severovýchodně od hlavního města Oaghonu. Byla ukotvena v Pohoří času, horském pásmu dosahujícím pětitisícových výšek. Pohoří se táhlo od vzdáleného hlavního města až k BAŠTĚ.

Oblast BAŠTY platila za zakázanou oblast. Kdo se bez oprávnění přiblížil a nedodržel bezpečností vzdálenost, byl teleportován do vesmíru. Vlastní BAŠTA vypadala jako gigantická, zlatavě zářící spirála z energie nebo neznámého materiálu. Směrem vzhůru se zužující objekt byl obklopen bílým světelným sloupem o šířce pěti kilometrů. Přesná výška BAŠTY byla nejistá, neboť se její vrchol ztrácel v oblacích. Šohaakové se domnívali, že útvar pokračuje až do hyperprostoru. Centrální jehlovitá věž měla u země průměr 715 metrů, spodní spirála měřila 4000 metrů. Spirálovitou rampu bylo možno použít k výstupu vzhůru. Živé bytosti však v určité výšce podlehly dezorientaci a mohly doslova zabloudit do hyperprostoru.

ARCHETIM se do své BAŠTY vrátila před svou smrtí. Když byla superinteligence po smrti, světlo okolo objektu pohaslo. Mrtvé tělo SI pak její pomocné národy dopravily do Sluneční soustavy.

Počátkem roku 1345 NGL zavedl Alaska Saedelaere do ARCHETIMOVY BAŠTY Alparaxxona–v–šeru. Pozemšťan zde posléze nalezne Vektorovou přilbu.

Aktuální data:
2.8.2021
1566 před NGL
1. Ansoor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459428.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!