Perry Rhodan 785 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 785
Název:První inkarnace
(Die erste Inkarnation)
Autor:William Voltz
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Superinteligence vysílá CLERMAC - do boje proti TERRA-PATROLE
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - nositel masky se stane proti své vůli zrádcem

Douc Langur - loajalita výzkumníka Císařovny z Thermu je zpochybněna

Jentho Kanthall - šéf Terra-Patroly

Walik Kauk, Augustus, Sailtrit Martling a Vleeny Oltruun - členové Terra-Patroly

CLERMAC - první inkarnace BARDIOCu navštěvuje Zemi

Rogmyrsch - velitel Hulkooů

Aby se ubránil rozkazujícím impulzům z Namsos, experimentuje Alaska Saedelaere v červnu roku 3582 v Impérium-Alfa s GrIko-síťkami, které byly kdysi vyvinuty proti ohlupujícím účinkům Roje1). Síťka ale zesílí sugestivní vysílání a Transmiterem poškozený se dostane pod vliv Malého majestátu. Donutí Douca Langura, aby ho s KOBYLKOU odvezl do Namsosu. Poté co tam Terrance vysadí, podaří se Langurovi se svou malou lodí uniknout, zůstane ale v blízkosti Namsosu, aby mohl Transmitrem poškozenému pomoci.

Saedelaere je velitelem Hulkooů Progmyrschem zaveden do největší Hulkooské lodi v Namsosu, do 1200 metrů dlouhého a 150 metrů vysokého, černého kola. V lodi je konfrontován s CLERMACem, první inkarnací superinteligence BARDIOC. CLERMAC je mocná mentální moc, která se každému návštěvníkovi prezentuje ve formě zvlášť krásného, v kouli uvězněného příslušníka stejného druhu. Saedelaere se dozví, že BARDIOC, který všechny své planety kontroluje pomocí mozkům podobných Malých majestátů, je v konfliktu s Císařovnou z Thermu a právě si vedle mocenské inkarnace CLERMAC, útočné inkarnace SHERNOC a spojovací inkarnace VERNOC2) chce opatřit další, čtvrtou inkarnaci3). Když je Saedelaere CLERMACem a dorůstajícím Malým majestátem přinucen prozradit základnu Terra-Patroly, stáhne si instinktivně masku a snaží se s pomocí fragmentu Cappina prchnout. Přítomní Hulkoové přijdou sice o rozum, ale CLERMACa se Saedelaerovi nepodaří překonat. Inkarnace ale nechá Terrance uniknout v naději, že tak přes členy Terra-Patroly přijde na stopu zmizelého lidstva. Douc Langur vezme Saedelaereho na palubu KOBYLKY a odlétá do Afriky.

Saedelaere informuje ostatní členy Terra-Patroly, že se po zajetí dočasně stáhne do města Ulan Ude u Bajkalského jezera a 29. června se vrací do Impérium-Alfa. Protože je Douc Langur kvůli novým poznatkům v podezření, že je špiónem Císařovny z Thermu, souhlasí s vyšetřením svého Logikora. Při prosvícení se ukáže, že vnitřek počítače je tvořen předivem z vláken, která ve výzkumníkovi vzbudí rozptýlené vzpomínky, které ale nemůže konkretizovat4). Protože se Langur z pochybnosti o svém organickém původu nechá sám tajně prosvítit, dokáže svým druhům, že je jejich podezření liché.

Jentho Kanthall a Vleeny Oltruunová uzavírají manželskou smlouvu5).

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál