Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 783
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 783
Název:Kontaktní centrála
(Die Kontaktzentrale)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Infiltrační alarm - lidé a cizinci jako figurky v duelu superinteligencí
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec na cestě ke kontaktní centrále

Sagullia Et, Cesynthra Wardon, Honth Fermaiden, Asuah Gemroth, Garo Mullin, Goor Tošilla a Amja Luciano - Perry Rhodanovi společníci ze SOL

Sathogenos a Rezalsrohn - dva Tvůrci předpisů se stanou nepřáteli

George - nápomocný robot

Se dvěma bývalými tvůrci předpisů Waahnohmem a Fahlenzem se Perry Rhodan a Sagullia Et vrací zpět k Sathogenosově a Rezalsrohnově stanici. Tam Waagnohm vysvětlí, že ačkoliv je Pröhndome jen jedním ze sedmnácti spojovacích světů Feyerdalů1) k Císařovně z Thermu, vyvolal by výpadek jen jediné kontaktní centrály dostatečný chaos, který by ohrozil celou feyerdalskou civilizaci. Když Rhodan Sathogenose a Rezalsrohna varuje před agenty VERNOCu, nechají ho Tvůrci předpisů společně se Solánci pro pomluvu SLOVA zatknout.

Cesynthra Wardon a Honth Prynth-Fermaiden objeví mezitím v blízkosti kontaktní centrály nahou mrtvolu Strážce předpisů Löschyora a pozorují Molekulárního metamorfa2), který právě přijímá vzhled Feyerdala. Když se s mrtvým vrátí ke stanici Tvůrců předpisů, obžaluje je Rezalsrohn z vraždy. Ačkoliv z rozhovoru s kontaktní centrálou zjistí, že Löschyor právě žádal o přijetí do Kontaktní zóny, nevěří stále ještě Rhodanovi, ale počítá s intrikami Sathogenose. Krátce na to ale zavolá Hlavní element Kontaktní centrály Rhodana a Solánce na pomoc. Robot, kterého Rhodan ze vzpomínky na robota kosmického kapitána Nelsona3) pojmenuje George, je vybaví zbraněmi a odveze je ke Kontaktní centrále, obrovskému zařízení. Aby Rhodana a jeho průvodce oklamal, přijme Molekulární metamorf vzhled Georgeho, ale Rhodan ho odhalí. Cizí bytost zaútočí na Sagullia Eta a zemře, když se dotkne jeho amuletu4). Krátce předtím než se rozteče na rosolovou hmotu, vysloví cizinec tajemná slova »Gys-Voolbeerah«5) a »Tba«6). Ostatní Molekulární metamorfové, kteří z pověření VERNOCu převzali roli SLOVA, zahynou, když se Kontaktní centrála sama zničí a zanikne ve žhnoucím pekle7). Krátce předtím vyzve vyšší jednotka Císařovny z Thermu Rhodana, aby našel havarovaný MODUL8) a zachránil COMP, ve kterém jsou uloženy důležité informace o hranici mocenských aglomerací Císařovny a BARDIOCu. Terranec dostane souřadnice sektoru, ve kterém se MODUL ztratil.

Nakonec se SOL, která byla na rozkaz Kontaktní centrály uvolněna a poslána na Pröhndome, objeví nad Yuurmischkohnem a vezme Rhodana s jeho společníky na palubu. Generační loď následně opustí soustavu Truhterflieng9).