Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 806
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 806
Název:Marťan a Molekulární metamorf
(Der Marsianer und der MV)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Průzkum na Zemi a na Měsíci - boj proti Malému majestátu začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - šéf SOL vysílá přesvědčovací komando na Terru a Lunu

Tatcher a Hainu - Marťan chce osvobodit svého partnera

Keaalech a Naphoon - dva Molekulární metamorfové ve službách CLERMACu

Dalaimoc Rorvic a Roi Danton - oběti Molekulárních metamorfů

Na palubě SOL si Tatcher a Hainu všimne podobnosti amuletu, se kterým Sagullia Et1) na Pröhndome přemohl Molekulárního metamorfa2), s podobným artefaktem z pozůstalosti vymřelých praobyvatel Marsu. Po přesvědčení svou manželkou Goor Toschillou1) přenechá Et amulet Marťanovi za účelem průzkumu. Když se a Hainu dotkne amutelem B'havacca Kr'ah Dalaimoca Rorvica, promění se toto v kořenovitý útvar.

Krátce na to se Sagullia Et setká s cizincem, který působí zvláštně vyděšeně, a tvrdí, že je současně Etlayn Pherenz, Magulya Triborh, Czesrom Stavrek, Lever Rschugor a další osoby, a po několika okamžicích zase zmizí. Douc Langur poté vypráví o svém setkání na Intermezzo3).

Ras Čubaj, Dalaimoc Rorvic a Tatcher a Hainu dostanou od Perry Rhodana rozkaz prozkoumat na Zemi možnost útoku na Malý majestát, a odletí se space-jetem, který má Reginalda Bulla, Roie Dantona, Geoffry Abela Waringera a roboty Romeo a Julii odvést na Měsíc. Když se jet přiblíží dostatečně blízko k Zemi, teleportuje se Čubaj s psycho-týmem do Terrania City. Tam Rorvic, jehož oči naberou neobvyklý zlatavý tón a který mluví o tom, že ještě nikdy vesmír neviděl tak skutečně jako teď, náhle zpolomaterializuje a uteče. Tatcher a Hainu a Ras Čubaj ho najdou ve vládním paláci před YRTHA, zvláštní pozitronikou, který kdysi vesmírný kapitán Guy Nelson4) daroval Reginaldu Bullovi, a která Rorvica odjakživa fascinovala. Zpočátku si ale nevšimnou, že je to Gys-Voolbeerah5) Kaalech, který působí se svým druhem Naphoonem jako agent BARDIOCu v soustavě Medailonu, ve formě Polocynose.

Čubaj teleportuje s Tatcher a Hainuem a Dalaimoc Rorvic/Kaalechem do Namsos. Tam Marťan a teleporter nechají domnělého Rorvica na vrcholu kopce a následně zjišťují, že pravý Rorvic byl zajat Hulkooy a duševně zotročen Malým majestátem. Hulkoové, kteří jsou od Molekulárních Metamorfů informováni o vetřelcích, zajmout i Čubaje a a Hainua a donutí je k útěku. Přitom vyjde najevo, že MM zřejmě invazorům zatajili Čubajovy teleportační vlohy. Na prosbu teleportera, který se stáhl s a Hainuem na Rujánu, vyšle Rhodan korvetu SZ-1-34 BOBSI pod velením kapitána Jane Lundeena s Ribaldem Corellem, Baltonem Wytem, Guckym, Merkošem a Takvorianem, aby zaútočili na Malý majestát a Rorvica osvobodili. Současně odláká SOL tři lodě Hulkooů stacionované v Namsos ze Země a sestřelí je. Při útoku mutantů hrozí místodržící CLERMACU, že zabije kontrolovaných čtyřicet sedm Terranců, a použije přitom Rorvica jako posla. Polocynos se na krátkou dobu dostane z vlivu Malého majestátu a zařídí, aby a Hainu zůstal na Zemi, zatímco ostatní se vrátí s korvetou na SOL.

Mezitím se Bull, Danton a Waringer s Romeo a Julií snaží na Měsíci přijít na příčinu inaktivace NATHANA. Molekulární Metamorf Naphoon tajně přijme Dantonovu roli a dozví se při tom hodně o významu Měsíční pozitroniky a jejich funkcích, dříve než ho Julia pozná a prchne. Když Romeo a Julia začnou s částečnou reaktivací NATHANA, pokouší se periferní elementy lunárního mozku o ovlivnění SENECY přes robotí párek. Joscan Hellmut proto musí na SOL přerušit spojení s oběma roboty.