Perry Rhodan 810 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 810
Název:Homo sapiens X7
(Homo sapiens X 7)
Autor:William Voltz
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Stalo se to na umělém planetoidu - je testováno přežití sedmivědomého
Hlavní postavy románu:

ID - kolektivní inteligence provádí test

Kershyll Vanne - muž se sedmi vědomími

Wastor a Klamous - poslové ID

Varryleinen Ev Cymth a Poog dez Nowarth - strážci v pověření "odešlého"

V hyperprostorových rezervoárech ID vládne přetlak, protože superinteligence musela v rámci s NATHANEM vyvinutého »Plánu dokončení« příliš ukvapeně přijmout obsahy vědomí dvaceti miliard Terranců, kteří byli s pomocí PILLE osvobozeni z aphilie, aby je zachránila před BARDIOCEM, stejně mocným protivníkem1). Tento mentální přetlak vedl už několikrát k tomu, že se kvůli spontánnímu odpuzovacímu efektu na různých místech universa objevila lidská vědomí vybavená tělem z hyperprostorového rezervoáru. ID je ale vždy dokázal včas přenést zpět2). Protože činy těchto lidí na Goshmos Castle3) dokazují jejich touhu po tělesné existenci na pevném místě, rozhodne se superinteligence na určitá místa propustit cílené Koncepty, těla, která budou vybavena sedmi vybranými vědomími. ID si chce ale nejprve vyzkoušet funkčnost takového Konceptu.

Jako první Koncept, který je zcela propuštěn z kontroly a vědomí ID, se materializuje 3. ledna 3584 osmatřicet let staré tělo Kershylla Vannese na stanici Oldtimerů4), umělém planetoidu, který pronikl do mocenské oblasti ID a z pověření superinteligence byl zabrán androidy Wastorem a Klamousem. Tělo Vannese je vedle samotného psychomatlogika Kershylla Vanneho, který byl za časů Aphilie5) lovcem imunních, osídleno vědomími totalenergetického inženýra Hito Guduka, ultrafyzika Paleho Donkventa, transplantační medičky a bioložky Ankamery, alfamatematikem Albun Kmunahem, hašteřivou neuro-pozitroničkou Indirou Vecculi a třináctiletým Jostem Seidelem, který na Zemi platil za zázračné dítě a měl ukončené vzdělání na galaktochemika. Ankamera dá umělému planetoidu poetické jméno Noční motýl. I přes napětí, které je způsobeno jejich charakterovými odlišnostmi, se mohou členové konceptu, kteří si jsou vědomí svého původu a minulosti, s pomocí svých rozdílných schopností vypořádat s nebezpečími cizorodého prostředí.

Společně s Varryleinen Ev Cymthem, který střeží planinu grafitových sloupů v centru pevnosti Phark a věří, že jedná z pověření »odešlých«, pátrají Wastor a Klamous po Konceptu. Strážce planiny je umělá bytost s medvědovitým tělem a černou, vejčitou hlavou, na které převládá vertikální dýchací štěrbina. Při kontaktu s vyslanci ID pochopí Ev Cymthem, že byl zajatcem, a opustí oba androidy, když se dostanou do Endetalu. Tam se Wastor a Klamous setkají se strážce Poog dez Nowarthem, kterého vzal Koncept s sebou, když prchal z pevnosti Phark. Když oba androidi objeví Kershylla Wanneho, vynoří se překvapivě osm cizích strážců a zničí Klaouse. Wastorovi se podaří uniknout. Také Vanne uprchne, je ale omráčen strážcem Endetalu. Poog dez Nowarth odnese Koncepta pryč a snaží se mu pomoci. Nakonec se Wastor vrací zpět a sděluje Vannemu, že z pověření ID má urychleně navštívit Juliana Tifflora a NEI6), aby se dala dokončit osmdesátiletka7).

21. ledna odlétá kosmická loď ID se strážcem. Wastor se rozloučí s Kershyllem Vannem, jehož tělo se následně rozpadne.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!