Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 760
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 760
Název:Bitva diplomatů
(Kampf der Diplomaten)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Terranec a Arkonidan - dva přátele závodí o osvobození galaxie
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Pozemšťan se vydává na galaktickou Goodwill-Tour

Atlan - šéf NEI začíná s prestižním bojem

Icho TolotHaluťan se chová podivně

Dadj Shagg - agent NEI

Galbraith Deighton, Geoffry Waringer, Fellmer Lloyd, Ras Čubaj, Balton Wyt a Gucky - Rhodanovi delegáti na diplomatické misi

Po přijetí jeho osmdesátiletky předloží teď Perry Rhodan1) svou koncepci také GAVÖKu. Pochopí, že Galaktická koalice za důstojnost civilizací nevykazuje zamýšlenou harmonii, ale chce dosáhnout toho, aby národy Mléčné dráhy nebyly po neočekávaném odchodu Larů zavlečeny do bratrovražedné války. Protože Keloskové stejně ještě potřebují čas na to, aby Sluneční soustavu sedmidimenzionálně prozkoumali a zjistili pozici Země v Maelstromu, vyšle rhodan tři delegace na důležité světy koalice.

Geoffry Abel Waringer, Balton Wyt a Takvorian dorazí s lehkým křižníkem SZ-2-48 na bluesanský svět Irrf, šestou planetu rudého obřího slunce Soccthor ležícího v oblasti vlivu Gatasanů. Protože Irrf byl v průběhu bratrovražedné války mezi Bluesany osmkrát dějištěm obrovské bitvy, je jeho povrch zcela zničen a kontaminován. V jednom starém hlubokém bunkru jsou ale umístěny reprezentanti Bluesanů a několika dalších nehumanoidních národů GAVÖKu. Dvě čtyři sta metrů dlouhé válcovité lodě Supertěžkých, kteří na základnu GAVÖKu právě útočí, zničí SZ-2-48 svými transformačními děly. Třetí Rhodanovým emisařům unikne, poté co na Irff vysadí pozemní oddíly. Bluesan Ypsedy a představitelé nehumanoidů akceptují Waringera, Wyta a Takvoriana okamžitě za své spojence.

Mezitím letí Galbraith Deighton, Fellmer Lloyd a Ras Čubaj s křižníkem SZ-2-47 do systému Wakros-Ohk, kde je shromaždiště delegátů Arkonidanů, Arasů a Skokanů. Na planetě Surfon, která patří do oblasti vlivu bývalého Tareyského bratrstva2), vyhledají Arkonidana Gorgala, galaktického lékaře Marzala a galaktického obchodníka Alaxiose, oznámí jim, že Mléčná dráha bude podle Rhodanova plánu v osmdesáti letech zbavena Larů a tlačí na intenzivnější spolupráci. Dadja Shagga, zástupce NEI, obviní nyní delegáti tří další národů GAVÖKu se spiknutí proti Novému lidstvu a zatknou ho. Čubaj Shagga sice osvobodí, ale aby neohrozil spolupráci Arkonidanů, Arasů a Skokanů, oklame Rhodanův velvyslanec agenta NEI tím že Gorgal, Marzal a Alaxios připravili jeho partnera Ciro o rozum, když se pokoušeli z nositele cisternového ventilu vytáhnout tajemství Provconovy pěsti.

Shagg se vrací zpět na Gäa a informuje v Sol-Townu Atlana a Juliana Tifflora o Rhodanově akci. Perry Rhodan je mezitím s Guckym a Merkošem v SZ-2-49 na cestě k systému Whitemar, aby si promluvil s Akonany a Antii. Protože se ale nejdříve zastavil na Samelaudu, druhé planetě slunce Daborra, bývalém koloniálním světě Impéria Dabrifa3), kde s úspěchem získal důvěru siganského reprezentanta Davida Distera, Epsalana Spettocka a Ertrusana Ethak Corbise, podaří se Atlanovi a Tifflorovi, kteří převzali obsahy vědomí sugestora Kitaje Išibašiho a teleportéra Tako Kakuty, na ultrabitevní lodi XERXES před Rhodanem dorazit na pátou planetu systému Whitemar, na Jupiteru podobnému obru Thomas Olmenth. Atlan přesvědčí Akonana Accardeho a kněze Báalolu Monguena o tom, že Rhodan chce svým počínáním prozradit světy GAVÖKu Larům. Když Terranec a jeho průvodci dorazí se svým křižníkem k Thomas Olmenth, narazí na odmítnutí a jsou udeřeni duchovním blokem Antiů. Poté co se Atlan vrátí na XERXES, distancuje se Tifflor, Išibaši a Kakuta od Arkonidanova pletichářského počínání. Rhodan sdělí Atlanovi vysílačkou, že nadále bude hledat kontakt s Antii a Akonany, a vrátí se poté na SOL. Na generační lodi se Icho Tolot probere ze strnulosti, do které upadl, a opustí loď, aby společně s Lraton Perlatem4) pátral po možnosti, jak zabrzdit svoje stárnutí5).

Dadj Shagg zjistí, že Gorgal, Marzal a Alaxios mají Ciro na svědomí chce svého přítele pomstít. Při pokusu opustit Provconovu pěst bez pomoci lodivodů přijde o život.