Atlan 78 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 78
Název:Vzboura Chanbratrů
(Die Revolte des Chanbruders)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Tekenerův dvojník
« AT 77 • chronologicky • AT 79 »
Vydáno poprvé:2. dubna 1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: počátek prosince 2841
Revolucionáři věří USO - a Kennon hraje smělou hru

Ne všichni spolupracovníci Chanbratra Bennaryho jsou srozumněni s jeho plánem na převrat. Chtějí odstranit Ronalda Tekenera, aby rebelům kolem Corco Bennaryho sebrali prostředek nátlaku vůči USO. Chtějí tak zabránit plánované vraždě Chanmistra na Torschomo IV.

Tři z nich se dopustí atentátu na Tekenera, když chce vstoupit na CHURO-ALTAI. Dlouhou dobu zůstane nejasné, jestli útočili na pravého Tekenera nebo dvojníka (o kterém ví stejně jen málo lidí; atentátníci mezi ně nepatří).

Tekener (nebo jeho dvojník) vyvázne jen velmi těsně a je odvezen do nemocniční stanice, kde leží v bezvědomí.

Goss Repalio aka Sinclair Marout Kennon doprovodí Bennaryho a Admochána Nure-Chureho na palubě CHURO-ALTAI z Birachy-Chan k planetě Torschomo IV. Cestou probírají přesné podmínky operace Rarita-C; Bennary projedná s Atlanem přes hypervysílačku přesné detaily (očekávaného) zákroku USO při Bennaryho převzetí moci v Tarejském bratrstvu, jakož i příslušnou protislužbu.

Když se Kennon dozví o atentátu, velice se ho to dojme a potácí se jako opilý 600 metrů velkou bojovou lodí. Přitom potká bojového robota, kterého holýma rukama rozdrtí. Pak je mu lépe. Trosky robota odstraní do místnosti s odpadky.

Členové Řádu svatého koně uvažují už o druhém atentátu na Tekenerův život. Yesugei zkonstruuje jedovou kapsli, která se ve výživné kapalině nádrže, ve které leží těžce zraněný Tekener, po asi čtyřech hodinách rozpustí a uvolní jedovaté látky. Po dalších dvou hodinách by měl být Tekener mrtvý. Ligdan, Chankněz, kapsli převezme.

Protože Kennon správně usoudí, že přijde druhý atentát, podaří se mu umístit do jednotky intenzivní péče měřící sondu. O několik hodin později dojde skutečně k jedovému atentátu na Tekenera. Kennon je od sondy informován a může atentát zmařit, dostane se ale sám do podezření, že s ním má něco společného (k tomu se přidá ještě pohřešovaný bojový robot).

Protože se bezpečnostní opatření kolem Tekenera zostří, rozhodnou se atentátníci unést Repalia a s pomocí rukojmí vydírat USO k překažení vzpoury. Kennon se nechá unést, podnikne ale ze svého nehlídaného vězení několik výletů do lodi, kde konečně objeví správného Tekenera. Ten má vždy na patnáct hodin k dispozici buněčný aktivátor, pak mu ho asi na 60 hodin opět odeberou. Protože Tekener při setkání s Kennonem aktivátor nemá, shodnou se oba na tom, že Kennon Tekenera osvobodí teprve asi za 50 hodin. Mezitím má muž s celkovou protézou připravit pomocný člun k útěku.

Poté co Tekener prostřednictvím svého buněčného aktivátoru a hyperdimpolového přerušovače vyšle Kennonovi smluvený signál, je od něj osvobozen. Společně se vydají k připravenému pulci a uprchnou z lodi. Bojová eskadra, která CHURO-ALTAI doprovází, se mezitím setká s 220 loděmi bojové eskadry USO (14. supertěžká flotila) pod velením admirála Kratha Rupalleta. Kennon se s nimi spojí na tajné frekvenci a následně zavolá Bennarymu a vysvětlí mu, že jeho revoluce zkrachovala. Dostal totiž od Atlana všechny plné moci, aby všechny dohody prohlásil za neplatné. V záchvatu zuřivosti nechá Bennary na jeho pomocný člun spustit palbu. Loď už ale chrání bojová eskadra USO. Během několika sekund Bennaryho bojová loď zanikne v explozi (a s tím pravděpodobně všichni, kteří věděli, že Tekener patří do USO).

Zbylých 72 bojových lodí Bennaryho přívrženců zaútočí na lodě USO. Úřadující Chanmistr je informován a zapojí se do boje se 300 bitevními loděmi. Nechá zničit každou jednotlivou loď rebelů. Jednotky 14. supertěžké flotily se masakru nezúčastní a stáhnou se zpět na primární pozici v systému Tarey. Násilnické převzetí moci v Tarejském bratrstvu tím končí.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál