1. cyklus

Na příkaz Lidstva

z Databáze Multiversa

Tak zní především podtitul sešitové série Atlan a s tím zároveň i titul prvního velkocyklu série, který je rovněž znám jako USO-cyklus. Do značné míry zde jde o dobrodružství agentů, které se odehrává v letech 2406-2409 (sešity 1 - 49) a 2840-2844 (od sešitu 50).

United Stars Organization, krátce USO, je galaktický požární a zásahový sbor Solárního impéria lidstva. V dobách jeho založení - bylo to v roce 2115 terranského letopočtu, když byla Galaktická aliance - fungovalo jako ochranná síla pro všechny humanoidní národy v galaxii. Ale v současné době - píše se červenec 2406 - musí zakladatel USO Atlan, Lordadmirál a Eximperátor Arkonské říše, zrevidovat své plány. Jeho přítel Perry Rhodan, který vede Solární impérium, potřebuje naléhavě všechnu pomoc, kterou může USO poskytnout. V prvé řadě na mnoha stranách ochraňovat lidstvo před údery z vesmíru. A tak nesmrtelný Arkonidan, který před skoro desetitisíci lety prožil zánik staré Atlantidy a potom po přežití světové katastrofy pomáhal k novému vývoji, mobilizuje svou silnou organizaci. Vybraní specialisté USO jednají NA PŘÍKAZ LIDSTVA.

První sešity série Atlan vycházely pouze ve čtyřtýdenním cyklu, sešity 15 - 78 vycházeli ve čtrnáctidenním rytmu a od sešitu 78 jsou Atlanovy sešity vydávány týdně. V září 1978 odstartovalo týdně druhé vydání. Až do sešitu 79 ležela odpovědnost za exposé na K. H. Scheerovi, od sešitu 79 na Williamu Voltzovi.