Atlan 57 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 57
Název:Synové pouště z Anopluru
(Die Wüstensöhne von Anoplur)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Virus Mesotard III
« AT 56 • chronologicky • AT 58 »
Vydáno poprvé:12. června 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: uprostřed března 2841
Mezi nomády a otroky - Ronald Tekener stíhá neznámého
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - šéf UHB

Sinclair Marout Kennon - Tekenerův kolega čeká na zprávu

Caryon z Acraniathu - dívka nabízí 50 milionů Solarů

Hathkor Moromat - šéf interní policie na Satisfy

Ghuolo - atentátník

Ghort - náčelník nomádského kmene z Anopluru

Jachta CARYON požádá o povolení k přistání na Satisfy. Na palubě se nachází Akonaka Caryon z Acraniathu. Přivítá jí Hatkor Moromat a odvede jí do hotelu Aphrodite. Tam má čekat, dokud nebude odvezena k rozhovoru s Ronaldem Tekenerem, jedním z šéfů UHB. Chce UHB pověřit, aby našla jejího zmizelého otce Mesotarda z Acraniathu. Současně má být zabráněno šíření viru Mesotard III.

Po rozhovoru se Caryon z Acraniathu vrací do svého pokoje, který Moromat hlídá s pomocí odposlouchávacího zařízení a mikrokamery. Po krátké přestávce se odebere do restaurace hotelu, aby pojedla s Tekenerem. Akonanka nabídne 50 milionů Solarů, UHB převezme zakázku a údaje o viru Mesotard III vrátit do Cyklopharm Nocostra C. V..

Mezitím si Hatkor Moromat všimne zvláštního hosta, který sedí v baru Aphrodite a pije jen vodu. Zaplete se s ním do krátkého rozhovoru. Po jeho konci opustí neznámý bar a vydá se po schodech do osmého patra hotelu, kde leží pokoj Akonanky. Nedůvěřivý Moromat požádá Tekenera, aby Caryon z Acraniathu přesunul do jiného pokoje. Ghoulo, jak se neznámý jmenuje, vstoupí s jehlovým paprskometem do původního pokoje Akonanky. V posteli se ale nenachází spící Caryon, ale Hatkor Moromat, který ho ihned zastřelí.

Tekener se rozhodne odletět s CARYON na Anoplur, aby tam začal s pátráním. Záda mu kryje Sinclair Marout Kennon s lehkým křižníkem a několika agenty UHB. Tekener nosí na těle a ve speciální přezce na opasku na součástky rozložený hypervysílač, se kterým může v případě nouze přivolat Kennona na pomoc.

CARYON přistane v odlehlé stepní oblasti na kontinentu Anopluru, který má tvar S. Tekener vyloží z lodi předměty výstroje jako je stan s klimatizačním zařízením, zbraně, zásoby, mobilní zaměřovací přístroj a vysílačku. První noc na Anopluru stráví Caryon a Tekener v přírodě. Jsou ale přemoženi oddílem Zherkopů na Crowdyech. Jejich výstroj zničí jezdci, ani CARYON neunikne barbarské ničivosti Zherkoperů. Se svými zepředu nabíjenými puškami způsobí velké škody.

Tekener ztratí opasek a přijde tak o moznost přivolat na pomoc svého partnera. Když mu jeden Zherkoper chce strhnout buněčný aktivátor, pomůže specialistovi USO náhoda. Jeden z jezdců opustí CARYON s paralyzátorem v ruce, který nevědomky namíří sám na sebe. Ještě než stačí vystřelit, vykřikne Tekener kletbu v zherkopštině. Jezdec se paralyzovaný zhroutí. Pověrčiví Zherkopové prchnou hrůzou do noci. Caryon z Acraniathu vzali lupiči s sebou.

Tekenerovi nezbyde nic jiného, než jezdce pěšky pronásledovat. Potká karavanu vedenou Zynardem a připojí se k obchodníkům. Zynard slibuje, že za 50 zlaťáků Tekenera zavede do tábora lupičů. Poblíž oázy Achth'Amad požaduje Zherkoper slíbenou odměnu. Tekener mu ale nemůže mince dát a je proto vyzván, aby odevzdal svůj amulet (buněčný aktivátor). Tekener samozřejmě odmítne a pokusí se utéct na Crowdym. Zynard ale zařve rozkaz a Crowdy zastaví a shodí Tekenera. Kvůli tomu, že ho zvíře zalehne, ztratí zvíře vědomí. Zynard dostane příležitost mu buněčný aktivátor vzít.

Tekener je přinucen navštívit tábor lupičů, aby ukradl Crowdyho a s jeho pomocí pronásledoval Zynardovu karavanu. V táboře objeví Zynarda, který je až k hlavě zahrabán do písku. Buněčný aktivátor se mezitím nachází v držení Ghorta.

V Síni mocných je Caryon z Acraniathu připravována pro přijetí do rituálního hejna. Tekener se vřítí do Síně a vyzve Ghorta k duelu o krásnou Akonanku. Po krátkém, ale tvrdém boji se podaří Tekenerovi Ghorta překonat. Pozemšťan získá zpět buněčný aktivátor i Caryon. Požaduje také vrácení ukradených předmětů. Všechno je vráceno, až na zbraňový pás a opasek s přezkou, ve které je ukryta hypervysílačka. Tyto věci má Con th asciol, který odjel se svými dvanácti lupiči.

Ghort a Tekener provedou rituál pokrevního bratrství, který Tekenerovi po absolvování díky použití opojně působící páry připadá jako sen. Věří, že si vzpomíná, že jemu i Ghortovi Awhad'Zherkopas přiložil ke krční tepně netopýru podobné zvíře. Potom bylo zvíře zabito a Ghort s Pozemšťanem vypijí zachycenou krev ze zlatého kalichu.

Tekener dokáže Ghorta přemluvit, aby mu pomohl při pátrání po Pánovi vzdálenosti. Kmenový kníže vyrazí s Tekenerem, Caryon a deseti válečníky k ostrovu Digenes.

Cestou k ostrovu čekají na skupinku mnohá nebezpečí. Po překonávání Rudého kamenného moře a Údolí otevřeného podsvětí je nutno oplakat několik obětí. Když konečně dorazí na okraj pouště, narazí na karavanu otrokářů. Karavanu přepadnou a osvobodí otroky, kteří jsou infikováni virusem Mesotard III. Tekener podá otrokářům malou dávku krve otroků a udělá z nich bezduché bytosti. Pozemšťan pověří Afpahyla, aby Pánu vzdálenosti předal minci s Tekenerovou podobou.

Nakonec muži dorazí k Pekelné bažině. K ostrovu Digenes, který je s pevninou spojen úzkým zemním mostem, to už není daleko. Problémem je, že se cesta s Crowdyji nedá stihnout dříve, než zemní most zaplaví příliv a všechno strhne s sebou.

Ale Tekener se nevzdává. Dříve než nastane odliv, zaženou muži své Crowdye na zemní most. Po pěti hodinách ostré jízdy jsou ještě tři kilometry od Digenes. Pak přijde příliv. Na poslední chvíli dosáhnou břehu ostrova.

Brzy se dostanou ke kopulovité stanici Mesotarda z Acraniathu. Když vniknou do budovy, najdou mrtvoly dvou Akonanů. Po Mesotardovi neobjeví ani stopu. Při průzkumu pak Tekener a Caryon objeví ukotvenou loď.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A57« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál