Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 58
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 58
Název:Piráti USO
(Piraten der USO)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Virus Mesotard III
« AT 57 • chronologicky • AT 59 »
Vydáno poprvé:26. června 1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec března 2841
Ronald Tekener na širém moři - jeho loď je postrachem moře
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - pirátský kapitán USO

Caryon z Acraniathu - dívka hledá svého otce

Ecardin z Acraniathu - Caryonin mladší bratr

Sinclair Marout Kennon - Tekenerův kolega zasahuje

Ghort - náčelník nomádského kmene z Anopluru

Poblíž kopulovité stanice vědce Mesotarda z Acraniathu na ostrově Digenes najde Ronald Tekener CATEN TH ROCH dobře ukotvenou u kotviště v zálivu. Doprovází ho krásná Akonanka Caryon z Acraniathu. Při průzkumu zcela modrní lodi dvojice zjistí, že je opuštěna. Příštího rána přejde na palubu i kmenový kníže Ghort a jeho osm mužů s Crowdyji. Lana budou uvolněna a silné stroje začnou CATEN TH ROCH hnát kupředu.

Prvním cílem je město A'chambor do jehož přístavu loď zajede. Crowdyové jsou prodáni a vyvedeni z paluby. V Taverně získají muži trochu informací o Con th asciol. Stopa vede do N'djoleeva, což je další cíl CATEN TH ROCH.

Ještě před přístavem je Mor moří napaden dvěma loděmi. Po krátkém boji Ghortovi muži vybavení vyspělými zbraněmi přemohou obě útočící posádky. Lodě jsou odvlečeny daleko na širé moře. CATEN TH ROCH se potom vrátí zpět do N'djoleeva.

V gildovním domě města se setkají s Pánem vzdálenosti, který nosí Tekenerův pás. Při následné rvačce se Tekenerovi podaří získat pás zpět. Specialista USO teď opět může v případě potřeby použít hypervysílačku, kterou nosí rozebranou na jednotlivé části a spojit se se svým partnerem Sinclairem Maroutem Kennonem, který s kosmickou lodí čeká v zaměřovací ochraně slunce Notone.

Pán vzdálenosti unikne s kluzákem. 15 mladých otrokyň zbavených vůle, infikovaných virusem Mesotard III, je vzato na palubu CATEN TH ROCH. Loď zamíří k Tisíci ostrovům. Cestou Tekener sestaví hypervysílačku a naváže kontakt s Kennonem. Prosí svého partnera, aby na něj zevrubně dohlížel, protože se obává, že se dostane do potíží.

Šťastnou náhodou získá Tekener od dvou rybářů informace, kde se Pán vzdálenosti nachází. Jinak by pátrání bylo velice časově náročné. Na radaru se objeví signály dvou rychle se přibližujících kluzáků. Tekener pošle syny pouště do podpalubí a vysune dělo na zádi. Caryon z Acraniathu převezme řízení lodi. Specialista USO aktivuje individuální ochranný štít, jehož projektory byl uložen v lodním skladu. Také Caryon disponuje jedním takovým zařízením. Jeden z kluzáků bude zasažen, v útoku ale pokračuje. Tekenerovi se podaří útočníky vyřadit. Druhý kluzák se zřítí do moře. Pozůstalý vyskočí do moře, kde se voda hemží dravými rybami. Podaří se ho zachránit. Také tento muž je pod vlivem Mesotardu III. Tekener získá několik dalších informacích o Pánu vzdálenosti, jeho přívržencích a technické výstroji. Pak muž otrávený kousnutím dravé ryby zemře.

Z velkého ostrovu před CATEN TH ROCH se zvedne malá kosmická loď o velikosti space-jetu a zamíří k lodi. Tekener začne pálit. Caryon zavede loď do jeskyně, kde je kosmickou lodí v bezpečí. Muži Con th asciola na palubě kosmické lodi začnou ostřelovat vstup do jeskyně. Roztavená skála uzavře vstup. CATEN TH ROCH uvízne na mělčině uvnitř jeskyně, která má druhý východ, o kterém posádka lodi zřejmě nic netuší.

Všichni se brzy dostanou na povrch ostrova. Kosmická loď přistála nedaleko před Černým hradem. Šest mužů hlídá space-jet akonské konstrukce. Ghortovi muži je vyřadí pomocí paralyzátorů. Tekener vymontuje z řídícího zařízení jetu důležité součástky, takže je loď prakticky k ničemu. Pán vzdálenosti tak přijde o únikovou cestu. Synové pouště začnou s útokem na Černý hrad.

Rezidence Pána vzdálenosti se ale ukáže být prázdná. Muži zkoumají místnost za místností. Stopy po Con th asciolovi jsou všude, ale on sám není k nalezení. Tekener ale objeví tajné dveře a spatří ke startu připravený kluzák. Velice rychle začne na ovládání kluzák pálit. Potom se věnuje Pánovi vzdálenosti, který Caryonu z Acraniathu osloví jako svou sestru. Ecardin z Acraniathu alias Con th asciol drží v ruce nádržku s virem Mesotard III. Po výslechu Tekenerem si Pán vzdálenosti vezme Caryon jako rukojmí. Tekener ho přesvědčí o nesmyslnosti jeho záměru. Ecardin prchne z Černého hradu, Tekener ho pronásleduje. Akonan zasáhne specialistu USO kamenem. To přiměje Ghorta k tomu, aby po mladém muži vrhnul nůž. Zasáhne ho přímo do srdce. Ecardin z Acraniathu je na místě mrtev.

Když nakonec před Černým hradem začne přistávat kosmická loď, věří Tekener, že konečně přiletěl jeho partner Kennon, aby ho podpořil. Muži přicházející z lodi nejsou v žádném případě jeho kamarádi. Jeden z příchozích střelí po Tekenerovi paprskometem a zasáhne ho do hrudi. Tak ho najde Kennon, který tajně přistál a svůj pomocný člun ukryl ve vodě. Kennon a Tekener se vplíží do akonské lodi a znemožní jí další let.

Oba přátelé se ptají, jaký cíl tato akonská skupina má a proč se na Anopluru objevila. Jejich úkol ale ještě není u konce.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Quelle:A58« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)